Żużel: Złoto w parach dla Unii Tarnów

TS
Maciej Janowski
Maciej Janowski Tomasz Stręk
Żużlowcy Unii Tarnów wywalczyli na torze w Gorzowie złoty medal Mistrzostw Polski Par Klubowych. Srebro przypadło miejscowej Stali, a brąz duetowi wrocławskiej Betard Sparty. Całe podium zajęli więc żużlowcy klubów Enea Ekstraligi.

Bohaterem finałowego turnieju okazał się Janusz Kołodziej, który tylko raz musiał uznać wyższość rywala. Kapitana Jaskółek dość nieoczekiwanie pokonał Norbert Kościuch. Kołodziej miał też jednak bardzo duże wsparcie ze strony Macieja Janowskiego.

Tarnowianie od początku turnieju nadawali ton rywalizacji, a kroku dotrzymywali im tylko gospodarze. W 15. wyścigu obie te pary spotkały się pod taśmą. Lepiej w tej konfrontacji spisali się zawodnicy Unii wygrywając 4:2. Dzięki temu przed swoimi ostatnimi biegami oba duety miały po 20 oczek.

W decydującej serii tarnowianie podwójnie pokonali duet z Wrocławia, a Stal straciła punkt w pojedynku z PGE Marmą, bo parę gospodarzy zdołał przedzielić Rafał Okoniewski. Tym samym były zawodnik gorzowskiego klubu pozbawił Bartosza Zmarzlika i Krzysztofa Kasprzaka szansy na powalczenie o złoto w wyścigu dodatkowym.

Za plecami tych dwóch par uplasowali się żużlowcy z Wrocławia, którzy także zdecydowanie odstawali od reszty stawki. Trzem najlepszym ekipom wypada pogratulować nie tylko medali, ale również tego, że bardzo poważnie potraktowały te jakby nie patrząc prestiżowe rozgrywki. Niestety, w polskim żużlu nie jest to już regułą, nad czym wypada tylko ubolewać.