Żużel: Świderski wygrał w Rawiczu

TS
Piotr Świderski ze Stali Gorzów wygrał XXI edycję Turnieju o Puchar Burmistrza Gminy Rawicz. Groźny upadek w zawodach miał Marcel Kajzer.

Pochodzący z Rawicza Piotr Świderski był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem niedzielnego turnieju. Nawet jak przegrywał starty, to na dystansie potrafił odrabiać straty. Tak było m.in. w 15. biegu, kiedy to musiał poradzić sobie z Peterem Kargerem. W sumie w całych zawodach 32-letni reprezentant Stali stracił tylko punkt. Było to w trzeciej serii starów, kiedy to musiał uznać wyższość swojego znacznie młodszego kolegi klubowego, Adriana Cyfera.

Młodzieżowiec gorzowskiego zespołu na torze w Rawiczu także był bardzo skuteczny i ostatecznie stanął na drugim stopniu podium. O drugim miejscu w imprezie musiał jednak zadecydować bieg dodatkowy, w którym Cyfer pokonał innego juniora, Krystiana Pieszczka z Zielonej Góry. W czołówce turnieju uplasowali się także inni zawodnicy młodego pokolenia: Marcin Nowak, Sebastian Niedźwiedź i Dominik Kubera.

Najlepszy z żużlowców miejscowego Kolejarza Intermarche - Mariusz Staszewski zajął szóstą lokatę. Szansę na jeszcze lepszy wynik na pewno miałby Anders Thomsen, ale duński wicemistrz świata juniorów do Rawicza nie dojechał. Na starcie pojawił sie natomiast inny reprezentant Niedźwiadków, Marcel Kazjer. Niestety on tych zawodów nie będzie mile wspominał, ponieważ już w 3. biegu miał bardzo groźny upadek i ze złamaną nogą w udzie został odwieziony do szpitala.