Żużel: Pedersen wygrał turniej, w Pile, Jacek Gollob nadal w formie

TS
Najlepsi zawodnicy pilskiego turnieju
Najlepsi zawodnicy pilskiego turnieju Wiesław Szmagaj
Bjarne Pedersen w ładnym stylu wygrał Turniej Charytatywny, który w sobotę odbył się w Pile. Duńczyk pięciokrotnie wyjeżdżał na tor i za każdym razem mijał linię mety na pierwszej pozycji.

W wyścigu finałowym kapitan Lechmy Startu Gniezno pokonał Bartosza Bietrackiego, Jacka Golloba oraz Simona Nielsena. I właśnie starszy z braci Gollobów był największą gwiazdą pilskich zawodów.

- Jak widać nie zapomniałem jak się jeździ na żużlu. Tor w Pile znam zresztą bardzo dobrze, bo zdobywałem tutaj mistrzostwo Polski i to zarówno indywidualnie jak i w drużynie. Nic też dziwnego, że mam stąd same dobre wspomnienia - stwierdził Jacek Gollob zawodach.

W pilskim turnieju z dobrej strony zaprezentował się także jego syn, Oskar Ajtner-Gollob. Obaj panowie spotkali się nawet pod taśmą
i po kapitalnej, żeby nie powiedzieć parowej jeździe, pokonali swoich rywali, Arkadiusza Pawlaka oraz Ondreja Smetanę. Najmłodszy z klanu Gollobów w półfinale musiał już jednak uznać wyższość Nielsena i Bietrackiego.

Sobotni turniej rozgrywano bowiem według startej formuły Grand Prix, w której co kilka wyścigów odbywały się tak zwane eliminatory. To oznaczało, że część zawodników była rozstawiona, a pozostali musieli przebijać się z eliminacji. I właśnie w ich trakcie kilkakrotnie doszło do groźnych sytuacji na torze. W efekcie aż trzykrotnie musiano zmieniać dmuchaną bandę. Największym pechowcem sobotniego turnieju okazał się Damian Adamczak, który po upadku w 15 wyścigu został przewieziony do szpitala.