Żużel: Dania wygrała, ale Australia ma złoto

TS
Żużlowcy Danii, Nicki Pedersen oraz Michael Jepsen Jensen wygrali trzeci turniej finałowy Speedway Best Pairs Cup, który w piątkowy wieczór odbył się na torze w szwedzkiej Eskilstunie.

W wyścigu finałowy Duńczycy podwójnie pokonali Australijczyków (Chris Holder, Darcy Ward), którzy zwyciężyli w dwóch wcześniejszych zawodach z tego cyklu i dzięki temu zdobyli złoty medal w całej imprezie, uważanej za nieoficjalne mistrzostwa świata par na żużlu. Duńczycy stanęli na drugim stopniu podium. Polacy (Jarosław Hampel 23 pkt., Maciej Janowski 2 pkt., Patryk Dudek 2 pkt.) w Eskilstunie zajęli czwarte miejsce. W całym cyklu biało-czerwoni wywalczyli jednak brązowe medale.

Wyniki
1. Dania 36+7
Nicki Pedersen 20+4 (4,3,3,2,4,4), Michael Jepsen Jensen 16+3 (3,4,2,4,0,3)
2. Australia 34+2
Chris Holder 17+2 (0,4,4,4,3,2), Darcy Ward 17+d (2,3,3,2,4,3)
3. Rosja 28
Grigorij Łaguta 20+1 (3,3,4,3,3,4), Renat Gafurow 4 (4,0,0), Wiktor Kułakow 4+1 (2,2,0)
4. Polska 27
Jarosław Hampel 23 (4,4,4,3,4,4), Maciej Janowski 2 (t,2,0,0), Patryk Dudek 2 (2,0)
5. Szwecja - 26
Andreas Jonsson 15 (3,2,d,4,4,2), Peter Karlsson 11+2 (2,0,3,3,3,0)
6. Łotwa 21
Andrzej Lebiediew 11+2 (2,2,2,2,3), Kjastas Puodżuks 5+1 (d,3,2), Maksim Bogdanow 5 (3,w,2,w)
7. Niemcy 17
Martin Smolinski 17 (2,4,3,4,2,2), Kai Huckenbeck 0 (0,0,0), Michael Haertel 0 (0,0,0)

Klasyfikacja generalna
1. Australia 28 pkt., 2. Dania 26, 3. Polska 16, 4-5. Rosja 10, Szwecja 10, 6-7. Niemcy 6, Łotwa 6