Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Znany sklep zero waste BIOrę znika z poznańskich Jeżyc. Ekologiczny sklep zamyka się przez pandemię

Anastazja Bezduszna
Anastazja Bezduszna
Ekologiczny oraz zero waste sklep BIOrę przy ul. Kościelnej 15 działał przez 2 lata. Z powodu pandemii kończy swoją działalność 20 listopada.
Ekologiczny oraz zero waste sklep BIOrę przy ul. Kościelnej 15 działał przez 2 lata. Z powodu pandemii kończy swoją działalność 20 listopada. Robert Wozniak
W listopadzie właściciele sklepu BIOrę przy ul. Kościelnej 15 poinformowali o zamknięciu sklepu. Jak się okazuje, przez epidemię koronawiurusa i obowiązujące zasady bezpieczeństwa do sklepu przychodziło coraz mniej klientów. BIOrę na Jeżycach działać będzie do 20 listopada. Trwa wyprzedaż asortymentu.

Jeden z pierwszych założonych w Polsce i jedyny w Poznaniu sklep zero waste się zamyka. BIOrę przy ul. Kościelnej 15 działał przez dwa lata. Z powodu pandemii kończy swoją działalność 20 listopada.

Drugi stacjonarny sklep BIOrę też jest zagrożony.

- Mamy sklep przy ul. Garbary 42, który będzie działał na pewno do końca tego roku. Zobaczymy, czy uda nam się zebrać fundusze na dalsze działanie po nowym roku - komentuje Natalia Brodewicz z BIOrę. - Kościelną zamykamy z powodu małej liczby klientów, którzy „wykruszyli” się wraz z nadejściem pandemii w marcu oraz teraz w październiku. Nie stać nas obecnie na utrzymanie dwóch punktów, stąd decyzja o zamknięciu naszego jeżyckiego punktu.

Zero Waste: Dobre zaplanowane zakupy pomogą mniej marnować.

Do 20 listopada właściciele sklepu prowadzą wyprzedaż asortymentu w sklepie przy ul. Kościelnej. Wesprzeć BIOrę można też kupując słoiki czy skrzynki z wyposażenia sklepu na Jeżycach.

- Na Garbarach prowadzimy sprzedaż stacjonarną oraz pakujemy zamówienia online z naszego sklepu biore.com.pl - mówi Natalia Brodewicz.

Dla tych którzy obawiają się wyjścia z domu w Poznaniu działa darmową dostawą od 100 zł.

W sklepie BIOrę wszystko można kupić na wagę do własnego pojemnika. Można także skorzystać z papierowych torebek w sklepie lub płóciennych toreb. Co można do nich zapakować? Makarony, kasze, mąki, a także zioła, przyprawy, herbaty, bakalie, płatki, nasiona, dla tych, którzy przyjdą z butelką lub słoikiem także oliwy i oleje.

Czytaj też: Czy można żyć, nie produkując góry śmieci?

Zobacz też:

Produkty na wagę zapakujemy do twojego pojemnika - takie hasła widzimy w coraz większej liczbie sklepów. Są jednak zasady, które trzeba przestrzegać, by ekspedient włożył ser czy mięso do twojego pojemnika. W Poznaniu są też kawiarnie i restauracje, gdzie napoje na wynos mogą być serwowane w kubku termicznym klienta. Oto lista miejsc, do których śmiało możesz się udać z własnymi pojemnikami, a nawet słoikami --->

Zakupy bez śmieci! Less Waste w Poznaniu: Zobacz listę sklep...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski