Znamy już cztery najlepsze zespoły w wielkopolskim Pucharze Polski

MAC, LUMAR
Sokół Kleczew  (zielone stroje) przegrał z Górnikiem Konin
W środę poznaliśmy triumfatorów piłkarskiego Pucharu Polski w okręgach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W OZPN Kalisz triumfował Jarota Jarocin, w OZPN Górnik Konin, w OZPN Piła – Nielba Wągrowiec, zaś w OZPN Leszno – Rawia Rawicz.

W OZPN Kalisz w finale, który został rozegrany w Ostrowie Wielkopolskim Ostrovia 1909 przegrała z Jarotą Jarocin 0:2. Jarocinianie zdobyli okręgowy puchar po 10 latach, triumfując po raz czwarty w historii klubu.

W OZPN Piła finał odbył się na stadionie w Pile. Płomień Połajewo (grupa południowa pilskiej klasy okręgowej), największa rewelacja rozgrywek, do przerwy niespodziewanie prowadził z czwartoligową Nielbą Wągrowiec 1:0, ale po przerwie nie podlegała już dyskusji wyższość Nielby, która wygrała pewnie 5:1.

W OZPN Konin na stadionie w Kleczewie Sokół zmierzył się z Górnikiem Konin. W trzeciej lidze dwa razy lepsi byli piłkarze Górnika, Także po pucharowe trofeum sięgnęli podopieczni trenera Czesława Owczarka, którzy wygrali 1:0.

Areną finałowego spotkania w OZPN był stadion lekkoatletyczny przy ul. 17 stycznia w Lesznie, a zmierzyły się w nim czwartoligowe Obra Kościan i Rawia Rawicz. W tabeli grupy południowej IV ligi wielkopolskiej wyżej plasuje się Obra, w finale PP lepsza okazałą się jednak Rawia wygrywając 2:1. Kościaniacy prowadzili tuż po przerwie 1:0, ale końcówka należała do rawiczan, którzy decydującego gola zdobyli w doliczonym czasie drugiej połowy.

#TOPSportowy24

- Sportowy Przegląd Internetu

Finałowe spotkanie w strefie poznańskiej WZPN zostanie rozegrane 24 maja. Czwartoligowa Tarnovia Tarnowo Podgórne na własnym stadionie podejmie trzecioligową Polonią Środa Wielkopolska, obrońcę trofeum u strefie poznańskiej.

Także 24 maja  rozpocznie się rywalizacja  o Puchar Polski na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W pierwszej rundzie zdobywca PP w OZPN Kalisz zmierzy się ze zdobywcą PP w OZPN Leszno, a triumfator z Konina zagra z najlepszym zespołem z okręgu pilskiego. Zdobywca trofeum w strefie poznańskiej w pierwszej rundzie ma wolny los. Półfinały 7 czerwca, zaś finał 21 czerwca. Triumfator reprezentować będzie Wielkopolskę w pucharowych rozgrywkach na szczeblu centralnym.

W rozegranym w środę awansem meczu 28. kolejki trzeciej ligi (grupa II) Bałtyk Gdynia pokonał na Narodowym Stadionie Rugby Polonię Środa Wielkopolska 3:0 i przynajmniej do soboty objął prowadzenie w tabeli.

Okręgowy Puchar Polski
OZPN Kalisz: Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Jarota Jarocin 0:2 (0:1). Bramki:
0:1 Mateusz Molewski (42), 0:2 Hubert Antkowak (82).
OZPN Piła: Płomień Połajewo – Nielba Wągrowiec 1:5 (1:0). Bramk:i dla Nielby:Paweł Krauz 2, Jakub Kubiński 2 i Rafał Leśniewski, dla Płomienia Robert Sołowiej.
OZPN Konin: Sokół Kleczew – Górnik Konin 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 Paweł Błaszczak (61).
OZPN Leszno: Obra Kościan – Rawia Rawicz 1:2 (0:0). Bramki: 1:0 Rafał Ratajczak (48), 1:1 Wojciech Bzdęga (78), 1:2 Marcin Masełkowski (90+2).

III liga (grupa II)
Bałtyk Gdynia – Polonia Środa Wielkopolska 3:0 (0:0). Bramki:
1:0 Mateusz Kuziemski (74), 2:0 Szymon Sadowski (77), 3:0 Tymur Pohranicznyj (90).