Znakomity tydzień dla byłego piłkarza Warty Poznań. Wszystko dzięki... Pucharowi Narodów Afryki

Były piłkarz Warty Poznań - Enis Destan - całkiem nieźle radzi sobie w lidze tureckiej Adam Jastrzębowski
Enis Destan w poprzednim sezonie był tymczasowym piłkarzem Warty Poznań. Zieloni po zakończeniu rozgrywek nie ubiegali się, aby pozostawić Turka w zespole - wszystko przez brak goli. Teraz 21-latek udowadnia, że bramki zdobywać potrafi. W ostatnim tygodniu trzykrotnie trafiał do siatki rywali, w tym raz przeciwko wielkiemu Galatasarayowi.

Dobry okres byłego piłkarza Warty Poznań

Ostatnie tygodnie dla eks-warciarza nie były udane. Po całkiem niezłym początku sezonu, młodzieżowy reprezentant Turcji dostawał coraz mniej minut. W listopadzie jednak, mimo roli zmiennika udało mu się dwukrotnie zaliczyć asystę przy trafieniach kolegów. Teraz w końcu ponownie trafił do bramki przeciwnika w ligowym spotkaniu.

W niedzielę na tureckich boiskach doszło do absolutnego hitu. Trzeci w tabeli Trabzonspor z Enisem Destanem w składzie podejmował na własnym terenie walczący o mistrzostwo kraju drugie Galatasaray. Górą okazali się goście, którzy rozbili bordowo-niebieskich aż 5:1. Autorem bramki, jak się okazało, honorowej był właśnie Destan. 21-latek w 79. minucie spotkania doskonale odnalazł się w polu karnym przy rzucie rożnym i niepilnowany przez rywali pokonał Fernando Muslerę. Dla niego był to pierwsze ligowe trafienie od 1 września.

Kilka dni wcześniej Destan został zawodnikiem meczu w starciu 1/16 finału Pucharu Turcji. Trabzonspor mierzył się z występującą na zapleczu ekstraklasy Manisą, która zajmuje w tabeli 10. miejsce. Ekipa trenera Vladimira Buta bezproblemowo uporała się z rywalem 3:1, a Destan wziął udział przy wszystkich golach. Najpierw, bo w 7. minucie zaliczył asystę przy golu Taxiarchisa Fountasa. Następnie sam został autorem dwóch trafień: w 28. a potem w 69. minucie spotkania.

Destan będzie kibicować Nigerii, aż do samego końca turnieju

Destan przez jakiś czas może liczyć na pierwszy skład. A to wszystko dzięki... Pucharowi Narodów Afryki. Podstawowy napastnik Trabzonu - Paul Onuachu - przebywa ze swoją reprezentacją na turnieju na "Czarnym Lądzie". Ekipa "Superorłów" radzi sobie dobrze, zajmując z czterema punktami drugie miejsce, wygrywając z Wybrzeżem Kości Słoniowej 1:0 oraz remisując z Gwineą Równikową 1:1. Teraz Nigeryjczyków czeka mecz o awans z Gwineą-Bissau.

W najbliższej kolejce Trabzonspor uda się 80 kilometrów na wschód do miejscowości Rize na mecz z 5. w tabeli Rizesporem.

Destan dla Warty Poznań rozegrał łącznie 23 mecze i zaliczył zaledwie dwie bramki.