Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany w prawie telekomunikacyjnym. Inne zasady wypowiadania i przedłużania umów oraz zapewnienie ciągłości dostępu do internetu

Milena Kochanowska
Milena Kochanowska
Nowe przepisy umożliwią nam korzystanie z usług telekomunikacyjnych bez narażania się na zdarzające się wcale nierzadko nieprawidłowe praktyki różnych operatorów
Nowe przepisy umożliwią nam korzystanie z usług telekomunikacyjnych bez narażania się na zdarzające się wcale nierzadko nieprawidłowe praktyki różnych operatorów Pixabay
Od poniedziałku, 21 grudnia, zmienia się prawo telekomunikacyjne. To pierwszy etap wdrożenia w Polsce Dyrektywy ustanawiającej Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej. Abonenci zyskają nowe prawa, operatorzy - obowiązki. Zmiany ułatwią nam życie w co najmniej kilku bardzo ważnych kwestiach. To trzeba wiedzieć!

Zmiany w prawie telekomunikacyjnym są zdecydowanie korzystne dla abonentów i na pewno ułatwią nam wszystkim życie. Co się więc zmienia?

Czytaj też: Jakie nowe podatki wejdą w życie w 2021 roku? Które podatki będą jeszcze wyższe? Jakie opłaty zostaną podwyższone?

Zmiany w prawie telekomunikacyjnym: Nie będzie już automatycznego przedłużania umów

Dotychczas operator nie musiał informować nas o tym, że nasza umowa się kończy i była ona automatycznie przedłużana.

Nowe przepisy nakłądają na operatorów obowiązek skontaktowania się z abonentem na minimum 30 dni przed końcem zawartej z nim umowy. Dowiemy się, jak ją rozwiązać lub też zmienić na korzystniejszą.

Jak nie dać się ponieść kłótni w sieci? 5 kluczowych zasad

Zmiany w prawie telekomunikacyjnym: Umowę wypowiemy e-mailem

Zgodnie z nowymi przepisami, wypowiedzenie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych możemy wysłać e-mailem. Nie będzie więc trzeba odwiedzać w tej sprawie oddziału firmy.

Sprawdź: Od stycznia zapłacimy więcej za prąd. O ile?

Operator będzie natomiast musiał zawiadomić nas, i to w kolejnym dniu roboczym, że takie wypowiedzenie wpłynęło i potwierdzić, że je przyjął.

Zmiany w prawie telekomunikacyjnym: Ciągłość dostępu do internetu

Zmiany w przepisach telekomunikacyjnych zapewniają nam też prawo do ciągłości dostępu do internetu przy zmianie dostawcy usługi.

Czytaj również: Jak zwrócić towar kupiony na raty? Czy możemy go sprzedać? Co robić, gdy nam go skradziono? Sprawdź!

W tej kwestii więc nie tylko my będziemy musieli porozumieć się z nowym dostawcą, ale również dotychczasowy i kolejny dostawca między sobą. Żeby bowiem skoordynować zakończenie świadczenia usługi przez jednego dostawcę i uruchomienie jej przez drugiego, obaj muszą się porozumieć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski