Zapadł wyrok ws. Jakuba Krzewiny, zawodnika AZS Poznań! Halowy mistrz świata z Birmingham z wielomiesięczną dyskwalifikacją

Jakub Krzewina z AZS Poznań został zdyskwalifikowany przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie na okres 15 miesięcy Pawel Relikowski
Halowy mistrz świata w biegu sztafetowym na 4x400 metrów, Jakub Krzewina został zdyskwalifikowany. Taką decyzję podjął Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS). Teraz lekkoatletę, który jest aktualnie zawodnikiem AZS Poznań, czeka wielomiesięczna przerwa od zawodów. Przypomnijmy, że Krzewina prywatnie jest zadeklarowanym kibicem Lecha Poznań.

O decyzji Trybunału Arbitrażowego ws. wielokrotnego medalisty mistrzostw świata oraz Europy poinformował na twitterowym koncie Michał Rynkowski, dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA). Polak decyzją trybunału został zdyskwalifikowany na 15 miesięcy. Jest to efekt trzykrotnego uniknięcia kontroli antydopingowej.

- 17 października 2022 roku, Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) zdecydował o nałożeniu kary 15 miesięcy dyskwalifikacji na lekkoatletę Jakuba Krzewinę. Uznano, że zawodnik 3 razy naruszył zasady podawania danych pobytowych

- poinformował Rynkowski.

Krzewina w tym roku został już raz zawieszony za naruszenie przepisów antydopingowych, jednak po niedługim czasie karę anulowano. Wówczas zawodnikowi cofnięto jedno z trzech naruszeń, które polegały na tym, że nie wpisał do systemu danych na temat swojego pobytu.

- Zawodnik albo nie wprowadził danych, albo były przypadki, gdy nie było go w miejscu, które zadeklarował do systemu ADAMS. Ten wyrok rzeczywiście pokazuje, że zawodnicy muszą bardzo na serio traktować swoje obowiązki związane z podawaniem danych pobytowych. Bo później może ich właśnie spotkać przykra konsekwencja

- tłumaczy portalowi Interia.pl szef POLADA.

Krzewina jest halowym mistrzem Europy z Birmingham z 2018 roku w biegu sztafetowym 4x400 metrów. Na swoim koncie ma również dwa srebrne medale z mistrzostw Europy z Zurichu (2014 roku) oraz Amsterdamu (2016 roku). Jest także dwukrotnym uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro oraz Tokio.

Kibice Lecha Poznań założą na mecz z Rakowem Częstochowa sza...