MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zajęcia z edukacji seksualnej i warsztaty z samoobrony. Nowe propozycje pomocy dla kobiet w Poznaniu

ICH
Fundacja Akceptacja w ramach projektu pt. "Zespół postcovidowy" udzielać będzie konsultacji psychologicznych i medycznych dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej.
Fundacja Akceptacja w ramach projektu pt. "Zespół postcovidowy" udzielać będzie konsultacji psychologicznych i medycznych dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej. Pixabay/Zdjęcie ilustracyjne
Konsultacje psychologiczne i medyczne dla kobiet, które są w trudnej sytuacji życiowej oraz warsztaty z edukacji seksualnej i samoobrony dla młodszych poznanianek - to dwie najnowsze propozycje, z których od 1 kwietnia będą mogły korzystać mieszkanki stolicy Wielkopolski.

Dwa nowe projekty, wspierające zarówno najmłodsze, jak i starsze mieszkanki Poznania to propozycje, które zostały najwyżej ocenione w otwartym konkursie ofert na działania związane z upowszechnianiem i ochroną praw kobiet.

Poznań: Buty na Moście Teatralnym buty w proteście przeciwko przemocy

od 16 lat

Fundacja Akceptacja w ramach projektu pt. "Zespół postcovidowy" udzielać będzie konsultacji psychologicznych i medycznych dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej - np. doświadczających przemocy domowej czy borykających się z negatywnymi skutkami przechorowania COVID-19 (zarówno w aspekcie zdrowotnym, jak społecznym).

Specjalistki: lekarka, psycholożka i ratowniczka medyczna poprowadzą innowacyjne warsztaty medyczno-psychologiczne o zespole post-covidowym. Będą uczyć m.in. technik oddechowych i pozycji pozwalających opanować duszności oraz podpowiedzą, jak opanować "triadę traumy" czyli stres, lęk i strach.

Nie to ładne co ładne, a co się komu podoba - mówi mądrość ludowa. Może i racja. W przypadku architektury problem jest taki, że dyskusyjna uroda budowli będzie nam towarzyszyła długie dekady, jeśli nie stulecia. Czasem architekta bądź inwestora poniosła za bardzo fantazja, niekiedy obowiązujące trendy okazały się znacznie bardziej ulotne, niż zdawało się w chwili projektowania budynku. Dopiero czas pokazuje, czy niestandardowy  projekt okazał się wizjonerski czy zwyczajnie dziwny. Czy nowiutki, bo liczący niespełna dziesięć lat zamek królewski na Wzgórzu Przemysła to najdziwniejsza budowla Poznania? Można o tym dyskutować. Zadziwiających obiektów jest w Poznaniu więcej.Przejdź dalej ---->

Gargamel, chlebak, paskuda i inne. Oto najdziwniejsze budynk...

Z kolei Fundacja Bezlik w Dziewczyńskim Centrum Spotkań "Na100latki" zapewni bezpieczne miejsce i wsparcie dla młodszych poznanianek, oferując im m.in. konsultacje psychologiczne, warsztaty z zakresu edukacji seksualnej czy warsztaty WenDo samoobrony i asertywności.

Projekty ruszają 1 kwietnia i potrwają do końca roku. Rekrutacją zajmują się fundacje. Na realizację tego pilotażowego zadania przeznaczono z budżetu miejskiego kwotę 60 tys. złotych - wnioskowała o to Maria Lisiecka-Pawełczak - radna Miasta Poznania.

- Takie projekty są potrzebne, aby poznanianki nie czuły się osamotnione i bezradne. Zwłaszcza teraz, w czasie pandemii, kiedy nasila się przemoc domowa, a równocześnie prawa kobiet są ograniczane, ta pomoc jest szczególnie ważna. Kierujemy ją przede wszystkim do poznanianek, które doświadczyły przemocy lub są w trudnej sytuacji życiowej. Doświadczone specjalistki zaoferują im wsparcie i - jeśli będzie to potrzebne - podpowiedzą, gdzie jeszcze można znaleźć pomoc

- mówi Maria Lisiecka-Pawełczak.

Zwycięskie projekty nadzorowane są w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych. - Polityka społeczna miasta ukierunkowana jest na tworzenie dedykowanych rozwiązań dla mieszkanek i mieszkańców, którzy mają różnorodne potrzeby i trudności życiowe. Wspieramy równość kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka wydziału.

Jednym z ważniejszych zadań jest pomoc w sytuacji przemocy w rodzinie - najczęściej doświadczają jej kobiety. W takich sytuacjach, obok jednostek miejskich, wsparcia udzielają dotowane z budżetu miasta wyspecjalizowane organizacje pozarządowe np. Fundacja ReStart, Fundacja Dziecko w Centrum, Poznańskie Centrum Profilaktyki Społecznej czy Pogotowie Społeczne. Od zeszłego roku działa na internetowej stronie miejskiej wortal www.poznan.pl/przemoc, ułatwiający dotarcie do poszczególnych jednostek przeciwdziałających przemocy.

Uroda to rzecz względna, ale jednak udało się na podstawie obliczeń sprawdzić, w których krajach rodzą się najpiękniejsze kobiety świata. Serwis Missology.com przeanalizował wyniki konkursów piękności i na tej podstawie sporządził ranking 20 krajów, z których wywodzą się najpiękniejsze kobiety. W zestawieniu są też Polki. Zobacz ranking ---->

Tu rodzą się najpiękniejsze kobiety na świecie! Udało się to...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski