Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

XXII Festiwal Sztuki Słowa Verba Sacra: Wielka Gala Słowa i Ogólnopolski Konkurs dla aktorów. Sprawdź szczegółowy program

OPRAC.:
Maciej Szymkowiak
Maciej Szymkowiak
Festiwal działa w formie teatru czytanego. Łączy sztukę z nauką i literaturą.
Festiwal działa w formie teatru czytanego. Łączy sztukę z nauką i literaturą. Verba Sacra
Festiwal Sztuki Słowa Verba Sacra jest organizowany od 2001 roku i działa w formie teatru czytanego, który łączy elementy artystyczne: teatr, muzykę, architekturę z elementami naukowymi i literackimi (przekłady, komentarze). W listopadzie Wielka Gala Słowa „Ballady i romanse” Mickiewicza i finał Ogólnopolskiego Konkursu dla aktorów na interpretację dzieła polskiego wieszcza. Sprawdź szczegółowy harmonogram!

Spis treści

XXII Festiwal Sztuki Słowa Verba Sacra

Podstawowe działania obejmują: Koncerty Słowa w wykonaniu aktorów i muzyków, Wielkie Gale Słowa, Konkurs dla Aktorów, akcje czytania klasyki literackiej z udziałem nieprofesjonalistów.

Ponad ćwierć miliona osób uczestniczyło w prezentacjach odbywających się w całym kraju w ramach Verba Sacra. W ciągu 21 lat zrealizowano 210 premier. Wystąpiło ponad 100 najwybitniejszych polskich aktorów. W 2022 roku zostanie uruchomiony nowy cykl – Biblia Teatralna.

Podstawowe działanie to czytania w wykonaniu aktorów z udziałem publiczności, realizowane on-line. Obejmie te miejsca w Poznaniu, które są symbolem tradycji miasta, czyli: Ostrów Tumski – katedra oraz ośrodki ożywionej działalności kulturalnej, domy kultury.

Warto podkreślić, że Verba Sacra uznaje się za projekt o wysokiej wartości merytorycznej i artystycznej. Ma swoją markę ogólnopolską i jest kojarzony z Poznaniem jako jedna ze znaczących inicjatyw kulturalnych w ciągu ostatniego 20-lecia.

W internetowej bazie Encyklopedii Teatru Polskiego hasło Verba Sacra ma bogatą bazę artykułów.

XXII Festiwal Sztuki Słowa Verba Sacra: harmonogram

  • 13 listopada – Wielka Gala Słowa „Ballady i romanse” Mickiewicza. Wykonawcy: Dorota Pomykała, Krzysztof Gosztyła, Andrzej Mastalerz, Jacek Kortus /fortepian/. Aula UAM w Poznaniu.
  • 14 listopada – Finał Ogólnopolskiego Konkursu dla aktorów na interpretację „Ballad i romansów” Mickiewicza. Pałac Działyńskich w Poznaniu
  • 11 grudnia - Księga Izajasza w interpretacji Łukasza Lewandowskiego. Bazylika Archikatedralna w Poznaniu.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Piękna, jasna fasada, drewniane okna i otoczenie wyglądające jakby nadal był 1910 rok sprawiają, że można byłoby tu nagrać film, którego akcja osadzona jest przed wojnami. Dwór w Rybieńcu to fenomenalnie utrzymany zabytek, wybudowany w pierwszej dekadzie XX wieku, w stylu klasycystycznym. Jego wnętrza wyglądają, jakby zatrzymał się w nich czas! Czytaj dalej i zobacz, jak wygląda to niezwykłe miejsce --->

Niesamowity wielkopolski zabytek zachwyca wyglądem. Tam zatr...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski