Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

XIX-wieczny dwór w Skrzynkach otwarty dla mieszkańców. Już w niedzielę odbędzie się piknik rodzinny

OPRAC.:
Marta Jarmuszczak
Marta Jarmuszczak
A już w najbliższą niedzielę: nauka tańca ludowego, warsztaty rzemieślnicze, konkursy czy pokaz wytwarzania białej wielkopolskiej parzonej kiełbasy według tradycyjnej receptury. To niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników rodzinnego pikniku pn. „Dzień Otwartych Skrzynek”, na który zapraszamy w niedzielę 16 lipca br. w godzinach od 12 do 18.
A już w najbliższą niedzielę: nauka tańca ludowego, warsztaty rzemieślnicze, konkursy czy pokaz wytwarzania białej wielkopolskiej parzonej kiełbasy według tradycyjnej receptury. To niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników rodzinnego pikniku pn. „Dzień Otwartych Skrzynek”, na który zapraszamy w niedzielę 16 lipca br. w godzinach od 12 do 18. materiały prasowe
XIX-wieczny zabytek dostępny jest już dla mieszkańców. 14 lipca odbył się "Dzień otwartych Skrzynek", a na niedzielę zaplanowano piknik rodzinny w parku w Skrzynkach.

Dwór w Skrzynkach to jeden z najpiękniejszych obiektów w powiecie poznańskim. Kiedy w 2015 roku, powiat poznański przejmował go od Skarbu Państwa, był w opłakanym stanie. Aby XIX-wieczny zabytek mógł odzyskać dawną świetność, prace przeprowadzone zostały z największą starannością pod nadzorem konserwatora. W ten sposób w zabytkowych wnętrzach powstał ośrodek konferencyjno-szkoleniowy. Mieści się tu również Instytut Dokumentacji, Rozwoju i Promocji Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego.

– To przepiękny obiekt, który oddajemy w ręce mieszkańców powiatu poznańskiego – mówił Jan Grabkowski, starosta poznański podczas otwarcia Instytutu Dokumentacji, Rozwoju i Promocji Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego, którego siedziba znajduje się w zabytkowym dworze w Skrzynkach (gmina Stęszew) – Tradycja i dbałość o zabytki, a tym samym o dziedzictwo kulturowe nas inspiruje. Dlatego podjęliśmy decyzję o tym, by uratować to miejsce od zapomnienia.

Instytut Skrzynki ma do zaoferowania jest naprawdę sporo. W pomieszczeniach dworu znajduje się galeria fotografii, restauracja oraz pokoje noclegowe. Pozostałe atuty obiektu, to m.in. chata grillowa, sauna czy bar.

– Naszym obowiązkiem jest wypełnienie tego miejsca niezwykłymi treściami. Zależy nam, aby każdy kto nas odwiedzi wyjeżdżał stąd usatysfakcjonowany i z myślą o tym, że jeszcze tutaj wróci. Wierzymy, że to się uda, bo w Skrzynkach jest pięknie, smacznie i atrakcyjnie

– stwierdził Jan Babczyszyn, dyrektor Instytutu Skrzynki.

W obiekcie poza konferencjami i szkoleniami będzie również możliwość organizacji imprez komercyjnych, jak spotkania okolicznościowe dla firm i osób prywatnych, a także wesela czy uroczystości komunijne. W Skrzynkach będą się także odbywać koncerty, spotkania literackie, wystawy, seanse filmowe, ciekawe wydarzenia artystyczne.

A w niedzielę festyn dla mieszkańców

A już w najbliższą niedzielę: nauka tańca ludowego, warsztaty rzemieślnicze, konkursy czy pokaz wytwarzania białej wielkopolskiej parzonej kiełbasy według tradycyjnej receptury. To niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników rodzinnego pikniku pn. „Dzień Otwartych Skrzynek”, na który zapraszamy w niedzielę 16 lipca br. w godzinach od 12 do 18.

Podczas imprezy będzie można wygrać m.in. voucher dla dwóch osób do restauracji w Dworze Skrzynki oraz wiele innych upominków i smakołyków.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]
Obserwuj nas także na Google News

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski