Wielkopolska rządziła na torze kolarskim w Pruszkowie

Trener Robert Taciak i jego złote "Mrozówki" po zwycięskim finale w wyścigu drużynowym na 4 km Fot. Archiwum Roberta Taciaka
Z łupem dziewięciu medali wróciły zawodniczki Mróz Jedynki Kórnik z torowych mistrzostw Polski elity oraz z mistrzostw kraju dla juniorów młodszych w konkurencjach nieolimpijskich.

Najcenniejszy sukces dla kórnickiego klubu to zwycięstwo już po raz siódmy w wyścigu drużynowym kobiet na dochodzenie na 4 km. W finale zawodniczki z Kórnika doścignęły zespół Pacifiku Toruń i po 3 km wyścig został przerwany.

Ekipa Mroza startowała w składzie: Nikol Płosaj, Viktoria Żegleń Monika Graczewska i juniorka Karolina Przybylak. W wyścigu o złoto Karolinę zastąpiła inna juniorka Joanna Golec.

Rozpędzone kórniczanki zdobyły w kolejnych dniach jeszcze 8 medali. Płosaj i Graczewska zwyciężyły w wyścigu madison (dwójkami). Trzeci swój złoty medal Graczewska zdobyła w wyścigu na 500 m. Srebro dla Płosaj przypadło w wyścigu eliminacyjnym. W wieloboju omnium zwyciężyła inna wychowanka Jedynki, Katarzyna Pawłowska, a Płosaj i Graczewska zajęły kolejno miejsca trzecie i czwarte. W wyścigu punktowym zwyciężyła Daria Pikulik z Darłowa przed Pawłowską i Graczewską.

Świetną formę zaprezentowała podczas MP w kategorii juniorek młodszych 15-letnia Zofia Picz. – Wygrała ona w scratchu i w wyścigu na 500m, natomiast w wyścigu punktowym zdobyła srebro. Nie udało się tym razem zdobyć medalu Patrykowi Rajkowskiemu, który w keirinie był czwarty, a w sprintach szósty – mówił Robert Taciak, trener kórniczanek.

Z kolei drużyna KK Tarnovia w składzie: Tobiasz Pawlak (zdobył też brąz w scratchu), Marcin Karbowy, Mikołaj Sójka, i Adrian Mrówka obroniła tytuł mistrzów Polski elity, zwyciężając w finale z Cartusią Kartuzy z czasem 4:14.

Natomiast Julita Jagodzińska z Tarnovii obroniła tytuły mistrzyni Polski elity w konkurencjach sprint indywidualny i keirin. Jagodzińska, podobnie jak Pawłowska, Graczewska i Płosaj, wystartuje na rozpoczynających się 18 października torowych ME w stolicy Niemiec, czyli w Berlinie.