PKP: Remonty na torach - kłopoty dla podróżnych

PKP: Remonty na torach - kłopoty dla podróżnych

Norbert Kowalski

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

PKP: Remonty na torach - kłopoty dla podróżnych

PKP: Remonty na torach - kłopoty dla podróżnych ©Przemek Swiderski/Polskapresse

Od niedzieli w całej Polsce będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów. Wielkopolanie muszą liczyć się ze zmianami z powodu remontów.
PKP: Remonty na torach - kłopoty dla podróżnych

PKP: Remonty na torach - kłopoty dla podróżnych ©Przemek Swiderski/Polskapresse

Osoby podróżujące między Poznaniem a Lesznem muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami po wejściu w życie nowego rozkładu jazdy pociągów. Wszystko z powodu trwających prac remontowych na odcinku Poznań - Czempiń (zwłaszcza na trasie Luboń - Mosina). Modernizacja torów obejmuje tam częściową wymianę szyn i podkładów, wymianę części rozjazdowych oraz naprawę przejazdów kolejowo-drogowych. Od niedzieli spadnie liczba połączeń między Poznaniem a Lesznem, Przewozy Regionalne informują o zawieszeniu 6 składów i jednoczesnym wzmocnieniu składów dalekobieżnych. W efekcie pasażerowie na linii Poznań – Leszno będą mieli od 11 kwietnia do dyspozycji 15 par pociągów.

Z kłopotami muszą liczyć się również podróżujący na trasie Poznań - Szczecin. Na odcinku Miały - Drawski Młyn trwa ostatni etap prac remontowych, w związku z czym pociągi Przewozów Regionalnych poruszają się tam z mniejszą prędkością. Utrudnienia potrwają do lipca.

Do grudnia zaplanowano za to prace związane z kompleksową przebudową sieci trakcyjnej na linii Poznań - Gniezno. W nowej organizacji rozkładu żadne pociągi Kolei Wielkopolskich oraz Przewozów Regionalnych nie zostaną odwołane, ale pasażerowie mogą spodziewać się częstych zmian godzin ich kursowania.

Drobne utrudnienia mogą także czekać na pasażerów pociągów Przewozów Regionalnych na trasie Poznań - Ostrów Wielkopolski. Te z kolei będą spowodowane końcowymi pracami remontowymi mostu na Warcie niedaleko stacji Poznań-Starołęka. Ponadto godziny kursowania pociągów mogą się również zmienić z powodu zakończenia modernizacji torów pod Ostrowem Wielkopolskim.

Z dużymi zmianami muszą się liczyć także podróżujący Kolejami Wielkopolskimi na trasie Poznań - Kutno. Część składów zaprzestanie kursowania na swoich dawnych trasach, z kolei trasy innych zostaną wydłużone.Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Tagi:

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo