PKP: Jest nowy rozkład jazdy pociągów. Co się zmieniło?

  PKP: Jest nowy rozkład jazdy pociągów. Co się zmieniło?

  Norbert Kowalski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  PKP: Jest nowy rozkład jazdy pociągów. Co się zmieniło?

  PKP: Jest nowy rozkład jazdy pociągów. Co się zmieniło? ©Pawel F. Matysiak

  Od niedzieli w całej Polsce obowiązuje nowy zimowy rozkład jazdy pociągów. W naszym regionie z największymi zmianami muszą liczyć się pasażerowie Kolei Wielkopolskich.
  PKP: Jest nowy rozkład jazdy pociągów. Co się zmieniło?

  PKP: Jest nowy rozkład jazdy pociągów. Co się zmieniło? ©Pawel F. Matysiak

  Kolejna zmiana rozkładu jazdy pociągów już za nami. W Wielkopolsce do największych zmian doszło w Kolejach Wielkopolskich, gdzie wiele pociągów ma nowe godziny odjazdów i przyjazdów do oraz z Poznania. Mniejsze zmiany nastąpiły za to w pociągach Przewozów Regionalnych oraz PKP Intercity.

  - W naszym przypadku najważniejsze zmiany nastąpiły na trasach z Poznania do Piły i Leszna. Nie zmieniła się liczba i siatka połączeń, ale zmieniły się godziny odjazdów i przyjazdów pociągów.
  Dlatego też apelujemy do pasażerów, by zapoznali się z nowym rozkładem. Są to kilkuminutowe przesunięcia związane z nową organizacją ruchu - mówi Justyna Grzesik, rzecznik prasowy wielkopolskiego oddziału Przewozów Regionalnych.

  Przypomnijmy, że jesienią rozpoczną się prace remontowe na trasie z Poznania do Piły na odcinku Poznań - Oborniki, gdzie obecnie ruch pociągów odbywa się po obu torach. Jednak na czas remontu wprowadzony zostanie jednotorowy ruch pociągów, podczas gdy na drugim torze będą trwały prace.

  Zobacz też: Blues Express w Poznaniu


  - Modernizacja linii Poznań - Piła wymaga zmian na trasie Poznań - Oborniki. Ruch pociągów w obu kierunkach będzie się odbywał po jednym torze, co wydłuży czas przejazdu niektórych składów o ok. 17 minut - to już z kolei słowa Agnieszki Serbeń-skiej, rzecznika prasowego PKP Intercity. W przeciwieństwie do Przewozów Regionalnych w pociągach PKP Intercity nie nastąpią za to zmiany na trasie w kierunku Wrocławia (przez Leszno).

  Podobnie jak w przypadku trasy do Piły tak i na linii do Wrocławia jesienią ruszą prace remontowe na odcinku Czempiń - Rawicz. Remont tej trasy ma się zakończyć do 2020 roku. Dzięki temu do 90 minut skróci się czas przejazdu pociągów między Poznaniem a Wrocławiem, a pociągi będą mogły poruszać się z prędkością 160 km na godzinę. Prace remontowe wymusiły jednak kilkuminutowe zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Przewozów Regionalnych na odcinku Poznań - Leszno.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kolej "rozdrabia" remonty

   Alojz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Od wielu lat kolej za bardzo "rozdrabia" się z remontami - prowadzi remonty (modernizację) szlaków na wielu odcinkach równocześnie w konsekwencji takiej organizacji prac "ćwierć" mieszkańców Polski...rozwiń całość

   Od wielu lat kolej za bardzo "rozdrabia" się z remontami - prowadzi remonty (modernizację) szlaków na wielu odcinkach równocześnie w konsekwencji takiej organizacji prac "ćwierć" mieszkańców Polski przez wiele miesięcy ma trudności w korzystaniu z komunikacji kolejowej, czy nie lepiej byłoby skoncentrować się na dwóch czy trzech odcinkach co przyspieszyło by prace i byłoby dużo mniejszym utrudnieniem dla pasażerów
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama