Owińska: Uczniowie mogą korzystać z nowej sali sportowej

  Owińska: Uczniowie mogą korzystać z nowej sali sportowej

  Zdjęcie autora materiału

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Owińska: Uczniowie mogą korzystać z nowej sali sportowej
  1/34
  przejdź do galerii

  Owińska: Uczniowie mogą korzystać z nowej sali sportowej ©Adrian Wykrota

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Owińskach mają do dyspozycji nowoczesną salę gimnastyczną. Jej otwarcie odbyło się w poniedziałek. Inwestycja kosztowała ponad 4,6 milionów złotych.
  Jacek Sommerfeld, wójt gminy Czerwonak obiecał, że wybuduje salę sportową przy Szkole Podstawowej w Owińskach i słowa dotrzymał. W poniedziałek odbyło się uroczyste otwarcie obiektu dla uczniów.

  Tutejsza społeczność od 20 lat czekała na realizację tej inwestycji. Do tej pory uczniowie mieli do dyspozycji niewielką salę (powstanie w niej świetlica), ta nowa jest dziesięć razy od niej większa. – To najnowocześniejsza sala w gminie – zapewnia wójt J. Sommerfeld.

  Budowa obiektu kosztowała ponad 4,6 mln zł. Waldemar Flugel, zastępca wójta przypomina, że gmina otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości 1,4 mln zł.

  Nowa sala posiada pełnowymiarowe boiska do siatkówki i koszykówki. Zamontowano elektronicznie wysuwane kosze, tablice wyników oraz ruchome trybuny na około 150 osób, które można złożyć. Powstały także sanitariaty, magazyny na sprzęt sportowy i pomieszczenia gospodarcze. Obiekt dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do sali prowadzą dwa wejścia – jedno przez szkołę, drugie niezależne, z którego będzie można korzystać po zakończeniu zajęć szkolnych.

  Turniej siatkarski
  Nowa sala gimnastyczna po lekcjach będzie także udostępniania mieszkańcom. Symboliczne przekazanie kluczy do obiektu lokalnej społeczności odbędzie się 22 kwietnia. Tego dnia zaplanowano rozgrywki drużyn absolwentów, które będą przebiegać pod hasłem „Siatkarski turniej pokoleń bez sali”.

  Zainteresowani siatkarskimi zmaganiami powinni zgłosić swój udział w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego – telefonicznie (61 812 65 11) lub pocztą elektroniczną (spowinska@poczta.onet. pl).

  Podsumowanie sportowych wydarzeń tygodnia
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo