Odnaleziono zwłoki pacjenta, który uciekł ze szpitala...

  Odnaleziono zwłoki pacjenta, który uciekł ze szpitala psychiatrycznego w Siekowie

  Magdalena Łukaszewska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Odnaleziono zwłoki pacjenta, który uciekł ze szpitala psychiatrycznego w Siekowie

  ©Wolsztyn.NaszeMiasto.pl

  W niedzielę ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Siekowie uciekł 30-letni pacjent. Jergo zwłoki znaleziono w jednym z pobliskich stawów. To już kolejny taki przypadek tego lata, dlatego dyrekcja placówki podjęła decyzję o odgrodzeniu dostepu do akwenów.
  Odnaleziono zwłoki pacjenta, który uciekł ze szpitala psychiatrycznego w Siekowie

  ©Wolsztyn.NaszeMiasto.pl

  W niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu na terenie Siekowa 30-letniego mieszkańca Śremu. Mężczyzna był pacjentem miejscowego Szpitala Neuropsychiatrycznego, a o jego oddaleniu się z placówki poinformował jeden z lekarzy.

  Mundurowi rozpoczęli akcję poszukiwawczą, w trakcie której wykorzystano psa tropiącego. To dzięki jego pomocy udało się zlokalizować drogę, którą najpewniej poruszał się zaginiony mężczyzna po opuszczeniu budynku szpitala.
  Funkcjonariusze podążyli tropem, który urwał się przy zbiorniku wodnym. Podejrzewając najgorszy scenariusz, do Siekowa ściągnięto Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Kościana. Po zaledwie kilkunastu minutach przeczesywania dna stawu odnaleziono zwłoki 30-latka.

  - Ciało zostało zabezpieczone. Teraz, na wniosek prokuratury zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która pomoże w ustaleniu przyczyn śmierci mężczyzny- tłumaczył Wojciech Adamczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

  Przypomnijmy, że pod koniec lipca również w Siekowie z sąsiedniego zbiornika wyłowiono zwłoki 69-latka. Mężczyzna także był pacjentem Szpitala Neuropsychiatrycznego. Jak dodał Wojciech Adamczyk, oba zdarzenia najpewniej nie są ze sobą powiązane: - Wspólnym mianownikiem jest jedynie fakt, że mężczyźni byli pacjentami tego samego szpitala i zmagali się z chorobami psychicznymi. Szczegóły zdarzeń pozwolą z kolei ustalić prowadzone śledztwa.

  Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie przekazał nam, że 30-latek przebywał już po raz piąty w Siekowie. - Kiedy oddalił się z obiektu, zawiadomiliśmy policję. Niestety, doszło do nieszczęścia. Z uwagi na to, że jest to kolejny taki przypadek w ostatnim czasie, zdecydowałem o odgrodzeniu dostępu do stawów, aby zapobiec podobnym zdarzeniom - mówi Marian Zalejski.

  Źródło - Wolsztyn.NaszeMiasto.pl: 30-letni mężczyzna uciekł ze Szpitala Neuropsychiatrycznego. Policjanci odnaleźli jego zwłoki

  Tragiczny wypadek pod Gnieznem. Zginął kierowca, który zjechał na lewy pas i uderzył w drugie auto:

  źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprostowanie

   siostra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Droga redakcjo, proszę nie udostępniać bzdur napisanych przez inny portal bez kompletnej wiedzy o tym, co się wydarzyło. Pacjent nie uciekł ze szpitala. Szpital w Siekowie to oddział otwarty, gdzie...rozwiń całość

   Droga redakcjo, proszę nie udostępniać bzdur napisanych przez inny portal bez kompletnej wiedzy o tym, co się wydarzyło. Pacjent nie uciekł ze szpitala. Szpital w Siekowie to oddział otwarty, gdzie pacjenci mogą dowolnie wychodzić na spacery. Z tego co wiadomo, w sobotę rano wyszedł na spacer po śniadaniu. Jego nieobecność nie została zgłoszona do wieczora, kiedy dopiero podjęto akcję poszukiwawczą, a psa tropiącego przywieziono na drugi dzień - w niedzielę około południa. Zbiornik, w którym go znaleziono znajduje się tuż przy budynku szpitala i nie jest ogrodzony. Mógł zdarzyć się nieszczęśliwy wypadek (na terenie szpitala). Należałoby edytować obrzydliwy tytuł tego artykułu, bądź napisać sprostowanie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A co z pacjentem, który w 2014 został prezydentem Poznania?

   Głos Poznaniaka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Łapać pacjenta!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dziwna sprawa - ten też ma pociąg do wody, chociaż w przerębli

   Narsisi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Ale to w sumie na to samo wychodzi :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   spokojnie

   antek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   doktor Kanalia czuwa

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo