Lednica 2017: 3 czerwca spotkanie młodych nad Lednicą. To...

  Lednica 2017: 3 czerwca spotkanie młodych nad Lednicą. To już 21. raz

  Zdjęcie autora materiału

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Lednica 2017: 3 czerwca spotkanie młodych nad Lednicą. To już 21. raz
  1/12
  przejdź do galerii

  Lednica 2017: 3 czerwca spotkanie młodych nad Lednicą. To już 21. raz ©Waldemar Wylegalski

  Tegoroczne spotkanie lednickie już za dwa tygodnie. Tym razem Lednica 2017 odbędzie się pod hasłem „Idź i kochaj”. – Jesteśmy przygotowani na przyjęcie 100 tys. młodzieży – mówią organizatorzy.
  Hasło „Idź i kochaj” jest zainspirowane jednym z tekstów o. Jana Góry, którzy przekonywał, że przyszłość należy do tych, którzy potrafią dawać innym nadzieję. Skrócone do dwóch prostych słów nawiązuję również do przesłania papieża Franciszka, który zachęcał podczas ostatnich Światowych Dni Młodzieży w Polsce, by wstać z kanapy. Spotkanie lednickie będzie do ubiegłorocznych wydarzeń nawiązywać i ma być formą dziękczynienia za nie.


  Podczas Lednicy 2017 nie zabraknie nawiązań do roku maryjnego, który trwa obecnie w Kościele. Kościół katolicki obchodzi kilka rocznic związanych z kultem maryjnym. Wśród nich najważniejsza, setna rocznica objawień maryjnych w Fatimie.

  Symbole

  W sobotę, 3 czerwca na Polach Lednickich młodzież otrzyma symbole spotkania nawiązujące do tegorocznego hasła przewodniego. Wśród nich puzzle lednickie.

  – Po powrocie do domu jeden z puzzli można przekazać osobie, którą za mało kochamy, z którą wiąże nas trudna relacja. Pomoże nam w tym drugi z symboli, różaniec. Najlepszy towarzysz drogi. Jest po to, by w drodze do drugiego człowieka nie zabrakło nam sił – mówi o. Wojciech Prus, duszpasterz wspólnoty lednickiej.

  Zobacz galerię

  Siostry zakonne dostaną chusty z wizerunkiem Matki Boskiej, a księża ryngrafy, na wzór tych, które miał kiedyś o. Jan Góra.

  – Dostał je od prymasa Stefana Wyszyńskiego i trzymał stale pod poduszką – mówi o. Prus.

  3 czerwca

  Pola Lednickie tradycyjnie zostaną otwarte o godz. 8 rano, a uroczystości rozpoczną się o godz. 12. Oficjalne rozpoczęcie planowane jest na godz. 17 pod hasłem „Maryja wyprowadza nas z ukrycia”. Zaangażowane zostaną siostry, które zostaną wysłane do sektorów, by przekazać młodym słowa zachęty do wyruszenia w świat.

  Mszę odprawi abp Stanisław Gądecki, a homilię wygłosi bp Grzegorz Ryś. Słowo do młodzieży skieruje papież Franciszek.

  Wciąż mogą się zgłaszać chętni do pomocy przy organizacji spotkania.

  Tak było na Lednicy rok temu:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo