Dni Ogrodnika 2017: Nowoczesne ogrodnictwo i wzorowi...

  Dni Ogrodnika 2017: Nowoczesne ogrodnictwo i wzorowi ogrodnicy w Gołuchowie [ZDJĘCIA]

  Andrzej Kurzyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dni Ogrodnika 2017 w Gołuchowie
  1/19
  przejdź do galerii

  Dni Ogrodnika 2017 w Gołuchowie ©Andrzej Kurzyński

  200 wystawców z całej Europy prezentuje się w Gołuchowie podczas zorganizowanych już po raz dziewiętnasty Dni Ogrodnika.
  Dni Ogrodnika skierowane są przede wszystkim do producentów uprawiających warzywa pod osłonami i w polu, producentów roślin ozdobnych, sadowników, plantatorów roślin jagodowych, szkółkarzy oraz doradców i handlowców.

  W Gołuchowie jak zwykle prezentowane są najnowsze technologie i środki produkcji dla ogrodnictwa: nawozy, środki ochrony roślin, podłoża, symulatory wzrostu, najnowsze odmiany warzyw, roślin jagodowych, roślin ozdobnych, a także urządzenia techniczne do upraw pod osłonami i w polu, instalacje do nawadniania i fertygacji, ciągniki i maszyny ogrodnicze, lampy do doświetlania asymilacyjnego, maszyny sortujące i pakujące, wyposażenie chłodni i przechowalni, mierniki, automatykę szklarniową, konstrukcje szklarni i tuneli, kurtyny, szkło, folie, włókniny, urządzenia ciepłownicze oraz wiele innych produktów dla szeroko rozumianej branży ogrodniczej.


  Więcej zdjęć: Dni Ogrodnika w Gołuchowie. Tak wygląda nowoczesne ogrodnictwo [FOTO] - kalisz.naszemiasto.pl

  - W tym roku swoją ofertę prezentuje blisko 200 wystawców. Gościmy wiodące firmy z kraju i zagranicy, między innymi z Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Czech i Ukrainy. Oprócz ekspozycji poszczególnych firm mamy również punkty konsultacyjne, w których naukowcy bezpłatnie udzielają porad ogrodnikom. Przygotowaliśmy także cykl seminariów na tematy najbardziej nurtujące ogrodników. Mamy też firmy zajmujące się skupem jak i pośrednictwem w obrocie warzywami i owocami, które poszukują kontrahentów - mówi Stanisław Zabarski, dyrektor targów.  Zwieńczeniem pierwszego dnia targów była uroczysta gala na dziedzińcu zamku Czartoryskich, podczas której rozstrzygnięto krajowy konkurs 'Wzorowy ogrodnik".

  Dni Ogrodnika zostały zorganizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa - Oddział w Kaliszu oraz Polski Związek Ogrodniczy.

  Zobacz galerię  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama