Zoo Poznań: Trwa kontrola w ogrodzie zoologicznym

  Zoo Poznań: Trwa kontrola w ogrodzie zoologicznym

  Zdjęcie autora materiału

  Marta Danielewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zoo Poznań: Trwa kontrola w ogrodzie zoologicznym

  ©Waldemar Wylegalski

  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poznaniu rozpoczął kontrolę poznańskiego ogrodu zoologicznego. To wynik decyzji wykonawczej, nałożonej przez niego na początku lipca.
  Zoo Poznań: Trwa kontrola w ogrodzie zoologicznym

  ©Waldemar Wylegalski

  Do końca lipca ogród miał czas by usunąć wszystkie uchybienia wskazanego przez powiatowego w decyzji. Chodziło między innymi o wprowadzenie rocznego planu nadzoru nad chorobami zwierząt oraz przestrzegania przepisów w związku z przyjmowaniem zwierząt z jednostek niezatwierdzonych, a także skierowanie małpki kapucynki, Lucjana, na obowiązkową kwarantannę.

  – Kontrola ogrodu już się rozpoczęła. Potrwa z pewnością przez kilka tygodni – zapowiada Aleksandra Kempska, zastępca powiatowego lekarza weterynarii.


  Jeśli kontrola przebiegnie pomyślnie, jej wynik będzie pozytywny, poznańskie zoo będzie mogło starać się o przywrócenie statusu jednostki zatwierdzonej, który zezwala na swobodną wymianę zwierząt z innymi ogrodami. Ten, został ogrodowi zoologicznemu odebrany w maju tego roku przez ówczesnego lekarza weterynarii - Ireneusza Sobiaka.

  Po kilku tygodniach zwolniono go jednak z funkcji, którą obejmował. Od 1 sierpnia na tym stanowisku zastępuje go doktor Grzegorz Wegiera. Dotychczas był on kierownikiem w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii w Poznaniu.

  Mały lew w poznańskim zoo:

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   były podstawy

   wrednydziad (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

   Obecna kontrola, a wcześniej wydanie decyzji wykonawczej, jak również wypowiedzi T. Lewandowskiego bezpośrednio po odwołaniu dr. Sobiaka (o konieczności podjęcia starania w celu zapewnienia...rozwiń całość

   Obecna kontrola, a wcześniej wydanie decyzji wykonawczej, jak również wypowiedzi T. Lewandowskiego bezpośrednio po odwołaniu dr. Sobiaka (o konieczności podjęcia starania w celu zapewnienia właściwych warunków i spełnienia kryteriów) niedwuznacznie wskazują, że były podstawy do cofnięcia zatwierdzenia weterynaryjnego, a doniesienia i wypowiedzi w mediach (najwyraźniej sterowane z pl. Kolegiackiego z Kaprala Wojtka) o prywatnej wojnie dr. Sobiaka z dr Zgrabczyńską były bredniami nie mającymi z rzeczywistością nic wspólnego.

   Przy okazji: ciekaw jestem, skąd i od kogo dziennikarze uzyskali bajkę o odebraniu ZOO statusu ogrodu zoologicznego, bowiem to w żadnej decyzji komentarzach PLW nie pojawiło się. Mogę się tylko domyślać, że było to zagranie pod publiczkę osób, w które decyzja PLW uderzała.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ech

   ech (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14

   i dzieje się to, o czym pisałam już od jakiegoś czasu w komentarzach, dotyczących zoo. Jeśli nie będzie przedstawionego tego planu oraz jeśli poddane kontroli zwierzęta, które zostały przez...rozwiń całość

   i dzieje się to, o czym pisałam już od jakiegoś czasu w komentarzach, dotyczących zoo. Jeśli nie będzie przedstawionego tego planu oraz jeśli poddane kontroli zwierzęta, które zostały przez zgrebczyńską już umieszczone w zoo bez kwarantanny, okażą się chore - co się stanie ze zwierzętami z zoo? kto da pieniądze na ich kwarantanny, diagnostykę i leczenie? Bardzo proszę redaktora o znalezienie odpowiedzi na pytanie (np. na uniwersytecie przyrodniczym) na jakie choroby naraziła zgrebczyńska zwierzęta w zoo oraz ludzi, którzy odwiedzają ten przybytek, od kiedy ona tam "rządzi"?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Poznańskie zoo (byłe...?) jako miejsce budzące strach i obawy...?

   JeremiaŻ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 2

   Cytuję: "Do końca lipca ogród miał czas by usunąć wszystkie uchybienia wskazanego przez powiatowego w decyzji. Chodziło między innymi o wprowadzenie rocznego planu nadzoru nad chorobami zwierząt...rozwiń całość

   Cytuję: "Do końca lipca ogród miał czas by usunąć wszystkie uchybienia wskazanego przez powiatowego w decyzji. Chodziło między innymi o wprowadzenie rocznego planu nadzoru nad chorobami zwierząt oraz przestrzegania przepisów w związku z przyjmowaniem zwierząt z jednostek niezatwierdzonych, a także skierowanie ___małpki kapucynki, Lucjana, na obowiązkową kwarantannę___"

   Mamy się bać?
   Proszę zapoznać się z tematem chorób - zoonozach (czyli chorobach odzwierzęcych), niektóre, mogą przenosić się z małp na człowieka są... Straszne.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ech

   Ech (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 5

   Gdzie przeprosiny ze strony zgrebczynskiej za brak kompetencji?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo