Wyrusz Śladami Marzeń po raz piąty

  Wyrusz Śladami Marzeń po raz piąty

  Paulina Rezmer

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń odbędzie się w czasie Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2017. Potrwa od 17 do 19 lutego. To już piąta edycja imprezy skierowanej do podróżników i chcących podróżować.
  Wyrusz Śladami Marzeń po raz piąty

  ©mat. prasowe

  - Prelekcje, filmy, zdjęcia, a przede wszystkim spotkania z podróżnikami poszerzają nasze horyzonty, motywują i inspirują do tego, by samemu wyruszyć w podróż - przekonuje Tomasz Labus, organizator i pomysłodawca Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń, którego piąta edycja rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do niedzieli. - Sam dobrze wiem, że odpowiednio doprawiona historia sprawia, że chce się wyjść z domu i przeżyć przygodę osobiście.


  Organizatorzy festiwalu od samego początku przekonują, że by odkryć w sobie pasję podróżowania wcale nie trzeba jechać na drugi koniec świata. Stąd właśnie w programie takie prelekcje jak zatytułowane „Beskidy - góry z Tatrami w tle” wystąpienie Anny Majchrzak i Pawła Szymańskiego, czy „Łuk Karpat” Weroniki Łukaszewskiej i Pawła Sanockiego, czyli opowieść o czteromiesięcznej wędrówce przez Polskę, Rumunię, Ukrainę i Słowację.

  Osią festiwalu jest konkurs o „Złoty Ślad”, który ma na celu wyłonienie najlepszej, najciekawszej i najatrakcyjniejszej prelekcji festiwalu. Nie ma znaczenia pokonana odległość, czy to, w jak bardzo egzotyczne miejsca udał się prelegent.

  W tegorocznym programie znalazło się aż wystąpień. I tak w ramach konkursu Filip Faliński przedstawi opowieść o eksploracji miejskiej, z Szymonem Springerem pojedziemy „Za horyzont, motocyklem do Australii”, Przemysław Supernak zabierze nas do Maroko, a ostatnie dziewicze zakątki peruwiańskiej Amazonii i Andów zwiedzimy wraz z Emilem Wittem.

  Program festiwalu uzupełniają takie ciekawe tematy, jak zwiedzanie Europy z dzieckiem, czy opowieść poznaniaków o tym, jak zwiedzali najgłębszą jaskinię świata. Dodatkowo dr Karolina Mrówka zdradzi tajniki bezpiecznego podróżowania.

  Festiwal Śladami Marzeń odbywa się w ramach Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2017, w pawilonie 15. Do wejścia na teren imprezy upoważnia bilet wstępu na targi w cenie od 15 do 20 zł. Dodatkowo w sobotę i niedzielę przewidziano after party w poznańskich klubach. Więcej na www.sladamimarzen.pl.

  Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń
  MTP, pawilon nr 15
  17-19 lutego
  bilety: 15-20 zł


  Zobacz też jak było na targach Budma 2017:
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo