Wydział Prawa UAM: Prośby o odcięcie się od posła PiS...

  Wydział Prawa UAM: Prośby o odcięcie się od posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poseł Wróblewski w rozmowie z „Głosem” podkreślił, że nikomu nie zabrania wpisywać się na swoim facebooku

  Poseł Wróblewski w rozmowie z „Głosem” podkreślił, że nikomu nie zabrania wpisywać się na swoim facebooku ©Grzegorz Dembiński

  Wydział Prawa i Administracji UAM otrzymał prośby, by odciął się od swego absolwenta - posła Bartłomieja Wróblewskiego z PiS. Miałby zostać w ten sposób ukarany za sprawę z Sądem Najwyższym.
  Poseł Wróblewski w rozmowie z „Głosem” podkreślił, że nikomu nie zabrania wpisywać się na swoim facebooku

  Poseł Wróblewski w rozmowie z „Głosem” podkreślił, że nikomu nie zabrania wpisywać się na swoim facebooku ©Grzegorz Dembiński

  Z naszych informacji wynika, że na Wydział Prawa UAM, który ukończył poseł PiS Bartłomiej Wróblewski, ludzie dzwonili i pisali maile, by uczelnia odcięła się od działań swojego absolwenta.

  Chodziło o kontrowersyjny projekt PiS o Sądzie Najwyższym. Poseł Wróblewski, który ma doktorat z prawa i wykłada na prywatnej uczelni, projekt poparł. Potem tłumaczył, że go nie przeczytał i chce cofnąć podpis. A gdy przyszło do głosowania w Sejmie, głosował za przyjęciem ustawy.

  Wydział potwierdza jedynie, że 20 lipca, w ciągu 70 minut, wpłynęły trzy podpisane i tak samo brzmiące maile.

  - Zbulwersowany wczorajszym zachowaniem absolwenta naszej uczelni, zachowania, które w sposób całkowity zaprzecza wiedzy, którą osoba ta zdobyła na Wydziale Prawa, chciałbym prosić o stanowczą reakcję władz Wydziału i uczelni. Posiadanie w swym gronie takiego absolwenta w skuteczny sposób niweczy wizerunek i naukową powagę naszej Alma Mater. Państwa stanowcza reakcja będzie też widocznym wsparciem dla osób broniących niezależności polskiego sądownictwa i trójpodziału władzy w tych trudnych lipcowych dniach - brzmiała treść trzech maili.

  "Wymiar sprawiedliwości nie może mieć barw partyjnych". Platforma Obywatelska gotowa na dialog z prezydentem

  Źródło: TVN24/x-news

  Wydział nie wyciągnął żadnych konsekwencji wobec posła Wróblewskiego. - Jak wynika z treści przesłanej korespondencji, jest bardzo niekonkretna i wysłana została „na zamówienie”. Pan poseł Wróblewski z racji swojej działalności podlega odpowiedzialności politycznej, ewentualnie prawnej. Jego działalność nie stanowi podstawy do odebrania stopnia naukowego - przekazał nam prof. Roman Budzinowski, dziekan Wydziału Prawa i Administracji UAM.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (28)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   precz z jacolem - dyktatorem

   rycerz wolnej wolii (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   co niby taki łeb o kształcie tasiemca uzbrojonego jak borys budka prostytutka czy jakis tam komunistyczny betoniarz z wydziału lewa o ktorym nikt nie słyszał moze wiedziec o odwadze i jeszcze...rozwiń całość

   co niby taki łeb o kształcie tasiemca uzbrojonego jak borys budka prostytutka czy jakis tam komunistyczny betoniarz z wydziału lewa o ktorym nikt nie słyszał moze wiedziec o odwadze i jeszcze pouczac zdobywce korony ziemii??budzinowski ty stara dupa jestes!! zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   precz z dyktatorem

   jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   weż się facet do pracy, a wówczas głupoty wylecą Ci z głowy

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prośba

   Maciej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 6

   A ja mam prośbę, by poznańskie uczelnie odcięły się od swoich PRL-owskich korzeni, bo z armią betonowych wykładowców rodem z poprzedniej epoki nie jesteście żadnym autorytetem dla ludzi.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ....

   poznaniak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Dlaczego PiS to postkomuna - 43 suche fakty
   1. Andrzej Lepper- Wicepremier Rządu IV RP - wieloletni członek i działacz PZPR. Skazany prawomocnymi wyrokami za przestępstwa pospolite.

   2. Andrzej...rozwiń całość

   Dlaczego PiS to postkomuna - 43 suche fakty
   1. Andrzej Lepper- Wicepremier Rządu IV RP - wieloletni członek i działacz PZPR. Skazany prawomocnymi wyrokami za przestępstwa pospolite.

   2. Andrzej Kryże - Wiceminister Sprawiedliwości IVRP- członek PZPR do jej końca. Skazywał w stanie wojennym. Skazał między innymi Bronisława Komorowskiego z PO za udział w manifestacji na warszawskim Placu Zwycięstwa w rocznicę odzyskania niepodległości. W uzasadnieniu wyroku pan Kryże napisał m.in., że `demonstracyjnie okazywali lekceważenie dla narodu polskiego, twierdząc m.in., że nie jest on narodem wolnym i niepodległym'. Kryże jako przewodniczący Wydziału IV Sądu Okręgowego w Warszawie organizował też usuwanie sędziów wydających łagodne wyroki wobec działaczy podziemnej opozycji.

   3. Zbigniew Wasserman - Minister koordynator ds. służb specjalnych IV RP. PRL-owski prokurator od lat 70-tych.W krakowskiej prokuraturze prowadził kilka śledztw przeciwko działaczom Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

   4. Wojciech Jasiński- Minister Skarbu IV RP- członek PZPR w latach 1976 - 1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. w czasie debaty sejmowej, indagowany na okoliczność przynależności do PZPR Jasiński nie przyznał się do tego, a w jego życiorysie zaprezentowanym posłom nie było na ten temat ani słowa.

   5. Andrzej Aumiller- Minister Budownictwa IV RP- zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR, a następnie i Unii Pracy.

   6. Anna Kalata - Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD.

   7. Zbigniew Graczyk- Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - przez 20 lat należał do PZPR, będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.

   8. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP(członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki.

   9. Ewa Sowińska- Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR.

   10. Krzysztof Zaręba - Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, a w rządzie Leszka Millera główny inspektor ochrony danych osobowych.

   11. Bogusław Kowalski Wiceminister Transportu IV RP. W latach 80 członek PRON. Figuruje w materiałach służb specjalnych PRL jako tajny współpracownik o kryptonimach `Mieczysław' i `Przemek'. Z dokumentów SB znajdujących się w IPN wynika, że w styczniu 1988 roku Kowalski został zarejestrowany w dzienniku rejestracyjnym jako TW `Mieczysław' pod numerem 54803.

   12. Bogdan Socha -Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP - był do samego końca członkiem PZPR. Pracował w Komitecie ds. Młodzieży i Kultury Fizycznej, kierowanym przez Aleksandra Kwaśniewskiego. Był organizatorem kampanii prezydenckiej Kwaśniewskiego - został wtedy szefem słynnego autobusu `Kwach'. Po udanej kampanii Socha przez dwa lata pracował w pałacu prezydenckim.

   13. Romuald Poliński- kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradcą ministrów Kołodki i Belki.

   14. Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta IV RP - w okresie 1975 - grudzień 1981 należał do PZPR i pracował na nomenklaturowym stanowisku sekretarza redakcji gdańskiego tygodnika `Czas', klasycznego pisma partyjnego `po linii i na bazie' (szefostwo z PZPR-owskiej nomenklatury, cenzura, wytyczne z KW itd.).

   15. Krzysztof Śniegocki, Sędzia Trybunału Stanu IV RP wybrany jako kandydat PiS i LPR. W latach 80. jako radca ministerstwa rolnictwa aktywnie występował w sądzie pracy przeciwko wyrzuconemu z pracy za działalność związkową działaczowi `Solidarności'.

   16. Ryszard Siewierski- Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP- członek PZPR do końca (1990). W latach 1987-1990 był zastępcą szefa Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Jeleniej Górze ds. polityczno-wychowawczych, był klasycznym oficerem politycznym, krzewiącym socjalizm wśródzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   z tą armią to przesadzasz

   antek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

   jest już 28 lat po PRL i większość betonu już nie wykłada - jest raczej na cmentarzu. W otoczeniu dr Kanalii jestbyło wielu byłych członków PZPR i jakość Wyrocznia się od nich nie odcina(ła); PZPR...rozwiń całość

   jest już 28 lat po PRL i większość betonu już nie wykłada - jest raczej na cmentarzu. W otoczeniu dr Kanalii jestbyło wielu byłych członków PZPR i jakość Wyrocznia się od nich nie odcina(ła); PZPR albo np. SD jak Tadeusz Dziuba, czy prof. Stanisław M.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie tylko poznanskie

   Hey-Ho (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   w całym szkolnictwie wyższym nie było lustracji, bo tak zdecydował nie tak dawno temu TK
   (a korzenie były nie tylko oficjalne, ale głębsze)

   Zdjęcie autora komentarza
   Nie mogą.

   31 węzłowy Burke

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   Zostaną puste korytarze...31


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cicho mordy zdradzieckie

   Wolfgang (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   zrozumiano ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ta inicjatywa jest jak najbardziej uzasadniona

   antek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 13

   tyle że może drogo kosztować w państwie dr Kanalii


   Zdjęcie autora komentarza
   Antek czyli posener

   31 węzłowy Burke

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   Nie pij koszernej bo ci szkodzi na łeb. Jak już to śliwowicę łącką. Może pomoże na,twój głupi gor.....31


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   DDD (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Jerzy idź wnuki bawić, a nie pluj na ludzi.
   Skąd taki jak ty wziął się w Poznaniu? Z Solidarności?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spieprzaj

   ghjk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   dziadu!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Koles! Daty ci sie POmylily!

   kasienka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 9

   "panstwo kanalii" nie istnieje juz od 25 listopada 2015 roku... Dzis Ryaza Kanalia jest przesluchiwana w Prokuraturze RP.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   o! ponownie pojawił się funkcyjny pisdzielec

   antek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

   chodzi o Pana doktora Kanalię


   Zdjęcie autora komentarza
   Racja. Hartman twój ziomal

   31 węzłowy Burke

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   to niezła kanalia.31

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kolejny słoik z innego wydziału?

   pyrlander (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

   Panie Cieśla, na UAM nie ma "Wydziału Prawa"!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie zapłacę za dostęp niemieckiej gazecie

   Nie zapłacę za dostęp niemieckiej gazecie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 8

   Nie zapłacę za dostęp niemieckiej gazecie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak właśnie działa lewackie POstępactwo. Jak ktoś ma inne zdanie

   to trzeba się go pozbyć, (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 9

   wyrzucić z pracy.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak właśnie działa katolickie pisdzielstwo w radio i telewizji

   antek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 18

   A najpoważniejszy zarzut do pana Bartłomieja W. to taki, że nie ma moralnego kręgosłupa.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "moralnego kregoslupa"

   kasienka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 4

   nie ma wiekszosc POst PRL-owskich profesorow na UAM oraz ich uczonych wychowankow.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   znam par takich

   antek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   z AKO

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W polskich mediach huczy na temat finansowania przez Niemcy i Rosję tzw. "obrońców demokracji".

   A tu .... cisza. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 8

   Niemiecki portal uznał, że jak się o czymś nie pisze, to nie ma tematu i nie ma sprawy.
   Cenzura jak za komuny.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wywrotowcy z PO

   Pyrek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 6

   pierwsi powinni być wykluczeni z wszelkich gremiów. W ten sposób jednakże wdeptujemy w bagno dwóch plemion, co nam chce narzucić ekipa z GW :(

   Zdjęcie autora komentarza
   Towarzyszu Cieśla!

   31 węzłowy Burke

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 17

   Czy towarzyszowi już kompletnie odbiła szajba? Czy też , jako szechterotalib, pracujecie na błogosławieństwo imama Aarona Szechtera? Kto zatwierdza takie brednie do druku? O co tu w ogóle chodzi?...rozwiń całość

   Czy towarzyszowi już kompletnie odbiła szajba? Czy też , jako szechterotalib, pracujecie na błogosławieństwo imama Aarona Szechtera? Kto zatwierdza takie brednie do druku? O co tu w ogóle chodzi? Obsesje Cieśli?31zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ustawa

   Endriu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

   Szybki w czytaniu 1200 poprawek zglosil wniosek o skreslenie ,lekko naciagniete to

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Germańska V Kolumna

   maciej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 12

   Germańska V Kolumna czyli Ringier Axel Springer Polska walczy z USSmańską I Kolumną w Polsce czyli PISem.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rzeczywiście masz rację

   małpa w czerwonym (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 3

   kogo to obchodzi ? Przecież krul, za przyznanie się do firmowania czegoś, czego się nie zna i nie czytało, pogoni go z list wyborczych w przyszłych wyborach i na tym się jego kariera zakończy. Nie...rozwiń całość

   kogo to obchodzi ? Przecież krul, za przyznanie się do firmowania czegoś, czego się nie zna i nie czytało, pogoni go z list wyborczych w przyszłych wyborach i na tym się jego kariera zakończy. Nie zmieniają jego sytuacji nawet późniejsze starania o naprawienie swego nielojalnego wobec partii zachowania. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Krul

   EndriuCelnie w punkt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

   Najcenniejsze jest miejsce na liscie hej

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama