Wszystkich świętych: Gdzie zrobić zakupy?

  Wszystkich świętych: Gdzie zrobić zakupy?

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Arkadiusz Dembinski/Polskapressearkadiusz Dembinski/Polskapresse

  1 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Większe markety będą zamknięte. Istnieje jednak szansa, że zrobimy zakupy w małych sklepach osiedlowych i na stacjach benzynowych.
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Arkadiusz Dembinski/Polskapressearkadiusz Dembinski/Polskapresse

  Pierwszy listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Zamknięte będą wszystkie większe markety i super markety. Oznacza to, że w dniu Wszystkich Świętych nie zrobimy zakupów w takich sklepach jak Biedronka, Tesco, Carrefour, Piotr i Paweł, Lidl, Auchan i wiele innych.

  Nieczynne będą też centra handlowe. Wyjątkiem są działające w ich obrębie kina i restaurację. Tu też są jednak wyjątki. W niektórych z nich otwarte będą tylko restaurację typu fast food - jak McDonald's i KFC.
  Inne knajpy będą zamknięte lub otwarte zostaną dopiero około godz. 14 czy 15. Podobnie w dniu 1 listopada działać będą kina. Pierwsze seanse w Multikinie czy Cinema City zaplanowano dopiero po godz. 14 (wyjątkiem jest Kino Helios). Ci, którzy chcą w dniu Wszystkich Świętych wybrać się na obiad „na miasto” nie będą mieli jednak większego problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca. Wiele restauracji będzie otwarta.

  Osoby, którym nie uda się zrobić zakupów wcześniej, też nie będą musiały głodować. Otwarte będzie wiele sklepów typu Żabka i Małpka Express oraz małe sklepiki osiedlowe. O godzinach ich otwarcia decydują jednak ajenci i właściciele (warto więc spytać się o to wcześniej). W dniu Wszystkich Świętych zakupy zrobimy też bez problemu na stacjach benzynowych. Niektóre sklepy w dniu poprzedzającym będą też otwarte trochę dłużej (o to też warto spytać wcześniej).

  Bez pomocy nie zostaną pozostawione osoby, które 1 listopada będą potrzebować leków. W dniu 1 listopada otwarte będą Apteki całodobowe: „Dom Leków” (ul. Gwarna 5/2), „Wielkopolska” (al. Solidarności 36), „Winogradzka” (os. Przyjaźni paw. 141), „Magiczna” (ul. Piąt- kowska 87A), „Dr Max” (ul. Głogowska 120), „Magiczna” (ul. Marcelińska 80), „Pamiątkowa” (os. Czecha 79). Dyżury pełnić będą też Apteka „Elixir” (os. Pod Lipami 104) - godz. 10-14 oraz Apteka „Dworska” (ul. Kościelna 39c/19) - w godz. 10-18. Numery kontaktowe do wszystkich otwartych w dniu Wszystkich Świętych aptek można znaleźć na stronie internetowej Wielkopolskiej Okręgowej Izby Apekarskiej (www.woia.pl).

  Zobacz też: Akcja "Znicz" w Poznaniu
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo