Winogrady: Nie będzie już kortów na terenie Posnanii

  Winogrady: Nie będzie już kortów na terenie Posnanii

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Winogrady: Korty znikną z Posnanii
  1/7
  przejdź do galerii

  Winogrady: Korty znikną z Posnanii ©Waldemar Wyleglaski

  Do końca września poznaniacy będą mogli korzystać z kortów przy ul. Przełajowej. Ich likwidacja wpisuje się w konflikt rady osiedla i KS Posnania.
  W 2003 roku klub sportowy Posnania otrzymał w użytkowanie wieczyste grunty miejskie mieszczące się na Winogradach w pobliżu ulic Słowiańskiej i Przełajowej. Dzierżawa wygaśnie w 2043 roku i do tej pory Posnania dzięki wysokiej bonifikacie niemal nie musi płacić miastu za użytkowanie gruntów. Z ustaleń wynika, że tereny te mają być przeznaczone pod sport i rekreację.

  Jednak do końca września jedna ze sportowych atrakcji w tym miejscu zniknie.
  Chodzi o korty tenisowe prowadzone przez firmę Tadex od 17 lat. Przez ten czas korzystało z nich wielu poznaniaków. Było to jedyne miejsce w tej części miasta, gdzie można uprawiać tę dyscyplinę. Korty miały funkcjonować minimum do 2019 roku, ale właściciel postanowił przerwać dzierżawę.

  Zobacz galerię

  Do działalności obecnego zarządu KS Posnania zastrzeżenia ma także Rada Osiedla Stare Winogrady. Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę, w której ustalili, że zwrócą się do miasta z wnioskiem o wypowiedzenie dzierżawy klubowi. Konflikt trwa jednak od lat.

  To tylko fragment artykułu. Zobacz całość w serwisie Plus:

  Po kilkunastu latach korty znikną z terenów Posnanii na Winogradach  Zobacz też: Poznań: Ukradli telefon w tramwaju. Widziałeś ich?


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo