Uporządkują reklamy, szyldy i małą architekturę

  Uporządkują reklamy, szyldy i małą architekturę

  AJ

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dzięki zmianom mają zniknąć z poznańskich ulic tego typu widoki.

  Dzięki zmianom mają zniknąć z poznańskich ulic tego typu widoki. ©Łukasz Gdak

  Przywrócenie ładu przestrzennego w mieście – taki cel przyświecał zespołowi pracującemu nad uchwałą krajobrazową. Z jej zapisami można będzie zapoznać się w środę w Concordia Design.
  Dzięki zmianom mają zniknąć z poznańskich ulic tego typu widoki.

  Dzięki zmianom mają zniknąć z poznańskich ulic tego typu widoki. ©Łukasz Gdak

  Uchwała krajobrazowa to dokument, określający zasady, na jakich mają funkcjonować w Poznaniu reklamy, szyldy, ogrodzenia i mała architektura. Przez rok pracowali nad nim architekci i miejscy urzędnicy.

  – Uporządkowanie przestrzennego chaosu traktuję jako jedno z ważniejszych zadań w procesie zmieniania Poznania. To nasza wspólna sprawa, by publiczne obszary miasta zmienić w bardziej estetyczne i harmonijne wizerunkowo – tłumaczy prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.


  Z propozycjami zapisów do uchwały krajobrazowej można będzie zapoznać się środę (22 listopada), w Concordia Design (ul. Zwierzyniecka 3) podczas Otwartego Forum Dyskusyjnego. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele operatorów reklamowych, przedsiębiorców, stowarzyszeń, urzędników i mieszkańców. Dyskusja została podzielona na trzy bloki: reklamy (w godz. 9-12), szyldy (w godz. 15-17) oraz mała architektura i ogrodzenia (w godz. 18-20). Aby wziąć udział w spotkaniu, trzeba się wcześniej zarejestrować (e-mail: krajobrazowa@um.poznan.pl).

  Z propozycją zapisów można zapoznać się też na stronie internetowej: www.poznan.pl/krajobrazowa. Pytania można przesyłać drogą mailową (na adres: krajobrazowa@um.poznan.pl). W Wydziale Architektury Urzędu Miasta (pl. Kolegiacki 17, III piętro, pokój 344) działa też punkt informacyjny – czynny w poniedziałki, w godz. 12-17.

  Wypracowane rozwiązanie zostanie skierowane w przyszły roku do Rady Miasta Poznania.

  Prace nad uchwałą krajobrazową umożliwiły samorządom przepisy, przyjęte przez Sejm w 2015 roku. Dzięki temu, własne uchwały, regulujące zasady funkcjonowania reklam, szyldów, ogrodzeń i małej architektury, może wypracować każda gmina.

  Prezydent podpisał ustawę krajobrazową - zobacz wideo:

  źródło: TVN24/x-news.pl.
  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Już mam alergię na takie tematy

  współczesny głupek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Za komuny był odwieczny problem papieru toaletowego i skupu butelek. Teraz "przestrzeń miejska" i buńczuczne oświadczenia. A na osłodę zdjęcia vice misia Wudarskiego: na rowerze. na nowym...rozwiń całość

  Za komuny był odwieczny problem papieru toaletowego i skupu butelek. Teraz "przestrzeń miejska" i buńczuczne oświadczenia. A na osłodę zdjęcia vice misia Wudarskiego: na rowerze. na nowym przejściu, przy samochodach do wynajęcia...itp. Ścianka celebrycka nie wystarczy zamiast "stanowiska"?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  estetyka

  Grzegorz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  W Niemczech (np. w Bawarii) sklepy nie mogą sobie wieszać kolorowych szyldów czy podświetlanych kasetonów. Po prostu - na szybie lub na murze powstają estetyczne, jednobarwne napisy: apteka, sklep...rozwiń całość

  W Niemczech (np. w Bawarii) sklepy nie mogą sobie wieszać kolorowych szyldów czy podświetlanych kasetonów. Po prostu - na szybie lub na murze powstają estetyczne, jednobarwne napisy: apteka, sklep spożywczy czy biuro podróży. Można? Można. U nas plastikowa tandeta i szaleństwa discopolowych pseudo plastyków.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo