Umultowo: Rusza budowa szkoły za 25 milionów zł

  Umultowo: Rusza budowa szkoły za 25 milionów zł

  Zdjęcie autora materiału

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Szkoła na Umultowie będzie gotowa przyjąć 600 uczniów i 150 przedszkolaków. Budynki będą przyjazne niepełnosprawnym i środowisku. Wokół zagospodarowana
  1/4
  przejdź do galerii

  Szkoła na Umultowie będzie gotowa przyjąć 600 uczniów i 150 przedszkolaków. Budynki będą przyjazne niepełnosprawnym i środowisku. Wokół zagospodarowana zostanie zieleń i obiekty sportowe. ©materiały prasowe Urzędu Miasta Poznania

  Ziemia przekazana. Rozpoczyna się budowa szkoły na Umultowie. Inwestycja pochłonie 25 milionów złotych i jest jedną z największych w poznańskiej edukacji w ostatnich latach. Nowa szkoła ma odciążyć placówki na Naramowicach i Piątkowie, a także sprawić, że dzieci z Radojewa, Moraska i Umultowa, będą miały bliżej. Naukę rozpoczną w nowoczesnym kompleksie budynków.
  Na razie na polu u zbiegu ulic Anyżowej i Umultowskiej zobaczymy tylko rośliny, nieutwardzoną drogę i... tablicę informującą o tym, że wkrótce stanie tu kompleks szkolno-przedszkolny gotowy przyjąć łącznie 750 dzieci. Budowa rusza w przyszłym tygodniu.

  - We wrześniu 2018 roku roku dzieci pójdą tu już do szkoły. W ciągu ostatnich lat liczba mieszkańców na północy Poznania wzrosła o 30 tysięcy, a to nie koniec.
  Trzeba na to reagować - tłumaczył wczoraj Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Dodał, że inwestycja realizowana będzie pod dużą presją i przetestuje możliwości organizacyjne Poznańskich Inwestycji Miejskich.

  Koszt budowy placówki wyniesie aż 25 mln zł. To największa inwestycja oświatowa ostatnich lat.

  - Dzieci z rejonu Moraska, Radojewa i Umultowa chodzą do szkół na Naramowicach i Piątkowie. Nowa placówka odciąży tamte i ułatwi życie mieszkańcom - mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta. Do tej pory (za wyjątkiem nowej szkoły na Strzeszynie) Poznań inwestował raczej w rozbudowy starych placówek.

  Zobacz też: Moderus Gamma już w Poznaniu


  - W tym miejscu brakuje jednak dawnej infrastruktury. Zwykle staramy się gospodarować w istniejącym zasobie, ale teraz nie było to możliwe - zauważył Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta. To ona uchwalając budżet, zabezpieczyła środki na budowę szkoły.

  Pomógł także UAM, który przekazał miastu tereny, na których stanie budynek. Rozmowy na ten temat toczyły się od lat i były trudne ze względu na prawne zawirowania dotyczące ziemi.
  1 »

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  25 mln?

  Kryl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Szkoła za 25 mln ? A na sciezki rowerowe przeznaczyli 134 mln.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  znów harmider

  kontroler (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  I znowu hałas... Mam nadzieję, że nawierzchnia na ul. Dzięgielowej wytrzyma napór przeładowanych wywrotek przewożących żwir.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo prezydent!!!

  współczesny głupek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  coś budujemy! SUKCES!!!!!!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo