Szpital Kliniczny im. Jonschera UM w Poznaniu: Miliony...

  Szpital Kliniczny im. Jonschera UM w Poznaniu: Miliony złotych na sprzęt i remonty [WIZUALIZACJE]

  Marta Żbikowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tak ma wyglądać blok operacyjny Szpitala Klinicznego im. Jonschera UMP z oddziałem kardiochirurgii
  1/4
  przejdź do galerii

  Tak ma wyglądać blok operacyjny Szpitala Klinicznego im. Jonschera UMP z oddziałem kardiochirurgii ©Wizualizacja UMP

  Nowy blok operacyjny i oddział kardiochirurgii dziecięcej ma zostać otwarty na początku 2019 r. Inwestycja przy Szpitalnej to koszt 59 mln zł. Pieniądze pochodzą z dotacji Ministerstwa Zdrowia. Placówka otrzymała także wsparcie od prezydenta Poznania oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  To był dobry rok dla naszego szpitala - mówi Paweł Daszkiewicz, dyrektor Szpitala Klinicznego im. Jonschera UMP w Poznaniu. - Dzięki wsparciu ministerstwa zdrowia, prezydenta Poznania, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy mogliśmy realizować inwestycje ważne dla naszej placówki, a przede wszystkim dla pacjentów.

  Największa inwestycja realizowana obecnie w szpitalu przy ul. Szpitalnej to budowa nowego bloku operacyjnego, nad którym znajdzie się oddział kardiochirurgii dziecięcej. Pieniądze na budowę placówka otrzymuje od ministerstwa w transzach. Od terminów wypłat zależy harmonogram prac budowlanych.

  Zobacz galerię

  - Obecnie wszystko przebiega zgodnie z planem - mówi dyrektor Daszkiewicz. - Kiedy otrzymamy kolejną część pieniędzy będzie wiadomo w kwietniu. Wtedy ministerstwo przedstawia swoje plany finansowe. W moim odczuciu, budowa zakończy się w czerwcu przyszłego roku. Potem rozpocznie się kolejny etap związany z wyposażaniem nowego bloku i oddziału.

  Koszt całej inwestycji to ok. 59 mln zł. W kwocie tej zawarte są również prace związane w przekształceniem dotychczasowych bloków w oddziały szpitalne.

  - Od ministerstwa otrzymaliśmy także sześć milionów złotych w ramach tzw. specustawy - mówi dyr. Daszkiewicz. - Pieniądze te zostały przeznaczone na zakup sprzętu, który usprawni prace na każdym niemal oddziale szpitala.

  Oprócz tego, 2,5 mln zł od prezydenta miasta zostało przeznaczone na oddziały gastrologii i laryngologii. Do końca listopada ma zostać rozstrzygnięty konkurs unijny, w którym szpital stara się o 10 mln zł na unowocześnienie oddziałów radiologii i laryngologii.

  Poznań oferuje mnóstwo atrakcji. Co koniecznie trzeba zobaczyć w stolicy Wielkopolski? Oto 20 propozycji najwyżej ocenianych przez TripAdvisor - największy

  Co trzeba zobaczyć w Poznaniu? 20 najlepszych atrakcji! [ZDJĘCIA]

  23

  Poznań oferuje mnóstwo atrakcji. Co koniecznie trzeba zobaczyć w stolicy Wielkopolski? Oto 20 propozycji najwyżej ocenianych przez TripAdvisor - największy serwis turystyczny na świecie.

  Przejdź do kolejnego zdjęcia ------>

  Atrakcje na ulicach Poznania:

  Fot. Łukasz Gdak  Info z Polski - Najważniejsze informacje ostatnich dni:

  Źródło: vivi24
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo