Święto Wojska Polskiego: Poznań świętuje z żołnierzami

  Święto Wojska Polskiego: Poznań świętuje z żołnierzami

  BAZA, CYP

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Święto Wojska Polskiego: Poznań świętuje z żołnierzami
  1/43
  przejdź do galerii

  Święto Wojska Polskiego: Poznań świętuje z żołnierzami ©Paweł F. Matysiak

  Od godziny 10 na placu Mickiewicza trwają poznańskie obchody Święta Wojska Polskiego, które upamiętnia 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej.
  W uroczystościach na pl. Mickiewicza wzięli udział m.in. wicewojewoda Marlena Maląg i przewodniczący rady miasta Grzegorz Ganowicz. Prócz poznańskich żołnierzy, gośćmi obchodów byli także stacjonujący w Poznaniu amerykańscy wojskowi.

  - Ryzyko, które ponosimy na co dzień nie jest już iluzoryczne. Nasi żołnierze biorą udział w operacjach na całym świecie, a Wojsko Polskie jest gwarantem suwerennej i niepodległej Rzeczypospolitej.
  By pełniło swoją funkcję należycie, niezbędna jest jego modernizacja. Mimo to, zarówno w kraju jak i na świecie nasza armia ma opinię dobrej marki - mówił pułkownik Ireneusz Nowak z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego.

  W ramach uroczystości odczytano również apel poległych. Dzień wcześniej, podczas centralnych obchodów Święta Wojska Polskiego w Warszawie, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz awansował ponad 150 żołnierzy z Poznania.

  Po godzinie 12 obchody przeniosą się na Jeżyce - do kościoła garnizonowego, gdzie odprawiona zostanie uroczysta msza w intencji żołnierzy.

  Zobacz galerię

  Zobacz też: Święto Wojska Polskiego: Ćwiczenia przed defiladą

  (Źródło: TVN)  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama