Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Strażnicy miejscy organizują olimpiadę

Błażej Dąbkowski
Błażej Dąbkowski
Komendanci straży miejskich i gminnych oraz rektor WSB podpisali porozumienie w sprawie przeprowadzenia I Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie
Komendanci straży miejskich i gminnych oraz rektor WSB podpisali porozumienie w sprawie przeprowadzenia I Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie Łukasz Gdak
Strażnicy chcą zachęcić uczniów szkół średnich do realizowania projektów poprawiających poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Ma temu służyć organizacja I Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Jej zwycięzca otrzyma indeks Wyższej Szkoły Bankowej.

Po raz pierwszy w naszym regionie wystartuje Wielkopolska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Moja okolica - bezpieczna i przyjazna”. To inicjatywa poznańskiej straży miejskiej, która chce zaprosić uczniów szkół średnich do podjęcia działań związanych z poprawą poczucia szeroko pojętego bezpieczeństwa w miejscowościach, gdzie mieszkają lub się uczą.

- Chcemy także by młodzież poznała naszą pracę, by ta nie kojarzyła się wyłącznie z zakładaniem blokad - mówi Anna Nowaczyk z poznańskiej straży miejskiej.

Do współpracy poznańska straż zaprosiła municypalnych z Kalisza, Swarzędza, Murowanej Gośliny, Śremu, Czerwonaka, Wrześni oraz Ostrzeszowa, a także Wyższą Szkołę Bankową. To ona ufunduje nagrodę zwycięzcy olimpiady, który otrzyma indeks upoważniający go do podjęcia studiów licencjackich na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w WSB. - W tej chwili we wszystkich tych miastach strażnicy ruszą do szkół, by poinformować uczniów o olimpiadzie i przedstawić jej założenia - tłumaczy Anna Nowaczyk.

Olimpiada została podzielona na trzy etapy. Pierwszy z nich zakłada rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru w siedzibach szkół. Odbędzie się on 12 grudnia. - Zakładamy, że w drugim etapie powinno pojawić się około 100 osób, które najlepiej poradziły sobie z zadaniem. Tym razem będą miału do rozwiązania test wielokrotnego wyboru, który będzie również zawierał pytania otwarte - kontynuuje strażniczka.

W finale, czyli trzecim etapie znajdzie się 17 uczniów z Wielkopolski. To będzie najciekawsza część olimpiady, bowiem uczestnicy będą musieli wykazać się własną inicjatywą nie tylko proponując, ale przede wszystkim wdrażając w życie rozwiązania poprawiające poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. - Choć w naszym regionie wydarzenie odbywa się po raz pierwszy, w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim organizowane jest od wielu lat. Finaliści realizowali tam różne projekty, od tych związanych z ochroną środowiska, po poprawę bezpieczeństwa w komunikacji - opowiada A. Nowaczyk.

Zwycięzcę poznamy podczas uroczystego finału olimpiady, który odbędzie się 26 marca 2018 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Oto kilka prostych czynności, które zapewnią bezpieczną i przyjemną jazdę:

Źródło: Agencja TVN

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski