Poznań: Pod rondem Kaponiera może powstać galeria sztuki

  Poznań: Pod rondem Kaponiera może powstać galeria sztuki

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Od momentu zakończenia remontu miejska spółka ma problem z wynajęciem wszystkich lokali znajdujących się pod rondem
  1/6
  przejdź do galerii

  Od momentu zakończenia remontu miejska spółka ma problem z wynajęciem wszystkich lokali znajdujących się pod rondem ©Łukasz Gdak

  Od maja ZKZL próbuje wynająć powierzchnię na poziomie -2 pod rondem Kaponiera i stworzyć tam "Przystanek Sztuka". Istnieje szansa, że powstanie tam galeria prowadzona przez fundację Czapski Art Foundation.
  W ubiegłym miesiącu pisaliśmy o problemach Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych z wynajęciem powierzchni użytkowej pod rondem Kaponiera. Jeszcze w maju na poziomie -2 miejska spółka, w ramach projektu „Przystanek Sztuka” chciała wynająć trzy lokale o powierzchni 68, 278 i 361 mkw., które miały zostać zagospodarowane jako miejsce wydarzeń wystawienniczo-galeryjnych, połączonych z gastronomią uzupełnioną o elementy klubokawiarni. Prezes ZKZL Arkadiusz Stasica tłumaczył wtedy, że pomieszczenia trzeba będzie połączyć w jeden duży lokal.

  – Prowadzimy rozmowy z kontrahentami, którzy poziom -2 poznańskiej Kaponiery gotowi są zamienić w miejsce niezwykłe, kulturotwórcze. Tutaj oprócz ceny za wynajem oferowanej przez nas powierzchni liczy się koncept artystyczny, który najemca chciałby wnieść w to miejsce – informuje Magdalena Gościńska, rzecznik ZKZL.

  Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy do miejskiej spółki zgłosiła się fundacja Czapski Art Foundation, która w grudniu 2014 r. wygrała konkurs na zarządzanie Pawilonem Nowej Gazowni. W pawilonie, zgodnie z umową, miała działać przez trzy lata. Na ten cel co roku dostawała od miasta dotacje. W 2015 r. było to prawie 292 tys. zł, rok później – 242 tys. zł, a w 2017 r. – 200 tys. zł. W przyszłym roku zarządzaniem obiektem zajmie się najprawdopodobniej Galeria Miejska Arsenał.

  Wstępnie wynajęciem przestrzeni na poziomie -2 miał być również Piotr Voelkel.

  ZKZL cały czas stara się również o wynajęcie największego lokalu na poziomie -1, gdzie jeszcze przed remontem ronda znajdowało się Muzeum Motoryzacji (lokal ma ok. 500 mkw.).

  - Niestety, ze względu na dużą powierzchnię, na jego wynajęcie nie zdecydował się ostatecznie żaden z kontrahentów, z którymi powadziliśmy rozmowy. Podjęliśmy więc decyzję o rearanżacji tej przestrzeni. Właśnie zostały otwarte oferty w przetargu na wykonanie projektu podziału lokalu na kilka mniejszych, które wynajmiemy zainteresowanym przedsiębiorcom – tłumaczy Magdalena Gościńska.

  Poznań oferuje mnóstwo atrakcji. Co koniecznie trzeba zobaczyć w stolicy Wielkopolski? Oto 20 propozycji najwyżej ocenianych przez TripAdvisor - największy

  Co trzeba zobaczyć w Poznaniu? 20 najlepszych atrakcji! [ZDJĘCIA]

  23

  Poznań oferuje mnóstwo atrakcji. Co koniecznie trzeba zobaczyć w stolicy Wielkopolski? Oto 20 propozycji najwyżej ocenianych przez TripAdvisor - największy serwis turystyczny na świecie.

  Przejdź do kolejnego zdjęcia ------>

  Atrakcje na ulicach Poznania:

  Fot. Łukasz Gdak  Info z Polski - Najważniejsze informacje ostatnich dni:

  Źródło: vivi24  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  *

  zbl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Widzicie zwolennicy nacjonalizacji przemysłu czym kończy się społeczna gospodarka? Jak myślicie, czy prywatny operator mógłby sobie pozwolić na pustostany?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rob

  chora (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  chora inicjatywa przecież tam ciągle coś przecieka szkoda prac tych ludzi co będą tam wystawiać sztukę.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo