Poznań: Nowoczesny ośrodek dla chorych z mukowiscydozą...

  Poznań: Nowoczesny ośrodek dla chorych z mukowiscydozą powstanie przy ul. Szamarzewskiego

  Marta Żbikowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Do końca maja 2019 r. przy ulicy Szamarzewskiego powstanie nowoczesny ośrodek dla chorych z mukowiscydozą

  Do końca maja 2019 r. przy ulicy Szamarzewskiego powstanie nowoczesny ośrodek dla chorych z mukowiscydozą ©Grzegorz Dembiński

  Budowa ośrodka dla chorych na mukowiscydozę, zakup sprzętu i wyposażenie oddziałów, w których leczeni są pacjenci ze schorzeniami układu oddechowego to niektóre elementy Programu „Propulmo”, na który poznański szpital otrzymał ponad 11,5 miliona złotych.
  Do końca maja 2019 r. przy ulicy Szamarzewskiego powstanie nowoczesny ośrodek dla chorych z mukowiscydozą

  Do końca maja 2019 r. przy ulicy Szamarzewskiego powstanie nowoczesny ośrodek dla chorych z mukowiscydozą ©Grzegorz Dembiński

  Pieniądze te pochodzą ze środków unijnych przeznaczonych na ochronę zdrowia, w ramach osi priorytetowej IX. Za pieniądze z tego źródła w Wielkopolsce będzie realizowanych 25 programów za łączną kwotę 186 mln zł. Umowy zostały podpisane na początku lutego.

  „Propulmo” to projekt Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UMP. Zakłada on poprawę kompleksowości i jakości leczenia pacjentów ze schorzeniami układu oddechowego ze szczególnym uwzględnieniem opieki nad dorosłymi chorymi z mukowiscydozą. To właśnie dla tych pacjentów przeznaczony będzie nowy ośrodek, który powstanie przy ul. Szamarzewskiego w Poznaniu.

  - Nowa część oddziału pulmonologii, alergologii i onkologii pulmonologicznej znajdzie się w nadbudowanej kondygnacji nad aktualnie istniejącym budynkiem poradni - tłumaczy dr Szczepan Cofta, naczelny lekarz Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.

  Na 530 mkw. znajdzie się 8 nowoczesnych sal jedno- i dwuosobowych, sale zabiegowe oraz pokoje dla lekarzy. Szpital zakupi także sprzęt oraz wyposażenie dla oddziałów i pracowni. Prace zmierzające do stworzenia w Poznaniu jednego z najbardziej nowoczesnych ośrodków dla chorych z mukowiscydozą już się rozpoczęły. Ich zakończenie zaplanowano na maj 2019 roku.

  ZOBACZ TAKŻE:


  POLECAMY:
  Udany przeszczep obu płuc i wątroby. "Teraz mogę przebiec maraton":

  Źródło: US CBS  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brawo

  jarock (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Chorzy na muko od dawna czekali na taką informację.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo