Poznań mocno inwestuje w oświatę

  Poznań mocno inwestuje w oświatę

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W listopadzie rozpoczęła się rozbudowa Zespołu Szkół nr 6 przy ulicy Szczepankowo. Inwestycja zakończy się w przyszłym roku. Za 8 mln zł powstanie sześć
  1/3
  przejdź do galerii

  W listopadzie rozpoczęła się rozbudowa Zespołu Szkół nr 6 przy ulicy Szczepankowo. Inwestycja zakończy się w przyszłym roku. Za 8 mln zł powstanie sześć sal dydaktycznych i hala sportowa ©wizualizacja PIM

  W szkole na os. Sobieskiego dzieci niepełnosprawne uczą się w fatalnych warunkach. To się zmieni! Poznań postanowił mocno zainwestować w oświatę. W przyszłym roku rozpocznie się także budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na Umultowie. Koszt tej inwestycji szacuje się na 30 mln zł. To największa inwestycja ostatnich lat.
  W 2017 r. po raz pierwszy wydatki ogółem na oświatę przekroczą miliard złotych. Z tego lwią część stanowią koszty bieżące funkcjonowania placówek oświatowych. Prof. Antoni Szczuciński, radny Lewicy zwraca uwagę, że na przyszły rok zaplanowano bardzo dużą rezerwę oświatową.

  – Kraków w rezerwie ma 2,2 mln zł, Wrocław 9,5 mln zł, Łódź 4 mln zł plus kolejne 4 mln w związku z zapowiedzianą przez rząd reformą, natomiast Poznań zarezerwował 38 mln zł plus 4 mln na wydatki majątkowe – mówi prof. A. Szczuciński. I pyta: – Czy jest to konieczne? Czy inni są mniej roztropni?

  Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta tłumaczy, że niezwykle trudno jest oszacować koszty związane z likwidacją gimnazjów.

  – Ostrożnie liczymy, że może to być 15-20 mln zł – twierdzi M. Wiśniewski. I dodaje, że tak, jak można oszacować wydatki związane z dostosowaniem budynków i sal do potrzeb starszych uczniów, tak trudniej przewidzieć ile trzeba będzie przeznaczyć na odprawy dla zwalnianych nauczycieli i urlopy dla poratowania zdrowia, z których skorzysta część kadry gimnazjów, chcąc w ten sposób uniknąć zwolnień.

  To nie cały artykuł - więcej znajdziesz w naszym serwisie PLUS

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo