Poznań: Miejskie atrakcje w plenerze i motoryzacyjne emocje

  Poznań: Miejskie atrakcje w plenerze i motoryzacyjne emocje

  Zdjęcie autora materiału

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Na dziedzińcu UM można się bawić w ramach Lata na Wolnym

  Na dziedzińcu UM można się bawić w ramach Lata na Wolnym ©Adrian Wykrota

  To kolejny weekend z Latem na Wolnym i w zajezdni Madalin. Trwa także sezon letni w Przystani „nad Bałtykiem” i cykl codziennych imprez "Lato na Targach". W sobotę i niedzielę czekają nas także motoryzacyjne emocje na Torze Poznań.
  Na dziedzińcu UM można się bawić w ramach Lata na Wolnym

  Na dziedzińcu UM można się bawić w ramach Lata na Wolnym ©Adrian Wykrota

  Od spektaklu „Dom Wariatów” rozpocznie się w sobotę kolejny weekend w ramach wydarzenia Lato Na Wolnym na dziedzińcu Urzędu Miasta. To widowisko muzyczne, kierowane głównie do młodych widzów. Rozpoczyna się o godz. 14.

  Starsi widzowie będą mogli posłuchać jednej z pierwszych jazzowych orkiestr w Poznaniu. O godz. 21 rozpocznie się koncert Poznań Jazz Philharmonic Orchestra.

  Z kolei w niedzielę Na Wolnym młodsi poznaniacy znów obejrzą spektakl muzyczny. Tym razem będzie to znana opowieść o Szewcu Dratewce. Widowisko powstało na kanwie opowieści Marii Kownackiej o Smoku Wawelskim. Początek spektaklu, tak jak w sobotę, o godz. 14.

  O godz. 21 na dziedzińcu rozpocznie się seans filmowy. Widzowie obejrzą „Nuts! Niezłe jaja”, czyli animowany film dokumentalny.

  Wszystkie wydarzenia w ramach Lata Na Wolnym są bezpłatne.

  Przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju

  Źródło: vivi24 / x-news

  W starej zajezdni na Mada-linie weekend upłynie pod znakiem hawajskich akcentów. W ramach Lata na Madalinie w sobotę dzieci oraz ich rodzice od godz. 12.15 do 17 mogą uczestniczyć w warsztatach, a o godz. 19 czeka ich pokaz filmowy. W niedzielę o godz. 14 odbędą się zajęcia tańca hula. Od godz. 15.30 poznaniacy wspólnie pomuzykują na hawajskim instrumencie, czyli ukulele.

  Trwa również sezon letni w Przystani „Nad Bałtykiem” tworzonej przez Concordię Design przy ul. Zwierzynieckiej. Oprócz tradycyjnych animacji na sobotę zaplanowano warsztaty „Gadżet dla psiaka”. Początek o godz. 12.30. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 5 i więcej lat. Są darmowe, ale obowiązują zapisy pod adresem mailowym: kids@concor-diadesign.pl.

  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama