Poznań: Ciąg dalszy politycznego sporu o OPEN

  Poznań: Ciąg dalszy politycznego sporu o OPEN

  PEJ

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wojewoda Zbigniew Hoffmann wnioskuje do prezydenta o cofnięcie darowizny dla OPEN.

  Wojewoda Zbigniew Hoffmann wnioskuje do prezydenta o cofnięcie darowizny dla OPEN. ©Archiwum

  Nie cichnie spór o przyszłość Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Po tym, jak marszałek województwa z PO wysłał do prezydenta Poznania list w obronie placówki i skrytykował działania wojewody z PiS, ten ostatni rozesłał do mediów odpowiedź.
  Wojewoda Zbigniew Hoffmann wnioskuje do prezydenta o cofnięcie darowizny dla OPEN.

  Wojewoda Zbigniew Hoffmann wnioskuje do prezydenta o cofnięcie darowizny dla OPEN. ©Archiwum

  Chodzi o wniosek wojewody do prezydenta miasta o cofnięcie przekazanej w 2009 r. darowizny udziałów w budynku przy ul. Kazimierza Wielkiego dla OPEN.

  O wystąpieniu marszałka województwa czytaj tutaj: Marszałek: PiS i wojewoda z pobudek politycznych szkodzą OPEN


  - Darowizna dotyczyła realizacji przez województwo zadań w zakresie promocji i ochrony zdrowia. W związku z faktem, że nastąpiła prywatyzacja OPEN, dziś mamy sytuację, w której jednostka samorządu nie realizuje darowizny ani sama, ani przez jednostkę podległą - komentuje w oświadczeniu wojewoda Zbigniew Hoffmann. - Jeśli coś daruje się publicznemu podmiotowi, to nie po to, aby stał się częściowo prywatnym przedsięwzięciem.

  Wojewoda podkreśla też, że szanuje działalność OPEN, ale nie godzi się na oddawanie państwowego majątku w prywatne ręce, a przez sprzedaż akcji województwo nie jest już większościowym właścicielem. Mimo że OPEN nie zmienia swojej działalności, zdaniem wojewody budynek był darowany na cel publiczny, a takiego nie może realizować niepubliczny ośrodek.

  Zbigniew Hoffmann dodaje jeszcze, że nie ma zamiaru dbać o dobre samopoczucie marszałka Woźniaka, a o interes publiczny.

  Rzecznik marszałka województwa Anna Parzyńska-Paschke oświadczenie komentuje tak: - Stanowisko pana wojewody tylko potwierdza doktrynalne podejście PiS, że dobre jest publiczne, a złe jest prywatne, niezależnie od tego, jak faktycznie wygląda opieka medyczna - mówi Anna Parzyńska-Paschke. - Według tego myślenia zmieniono ustawę o opiece zdrowotnej, choć wcześniej w Polsce obowiązywała równość podmiotów. Przykry jest ten brak zaufania do wszystkiego, co nie jest pod ścisłą kontrolą.  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo