Powiat poznański rozpoczyna walkę z grypą

  Powiat poznański rozpoczyna walkę z grypą

  Marta Żbikowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Powiat poznański rozpoczyna walkę z grypą

  ©Jacek Babicz

  Od 15 września rusza program profilaktyczny, dzięki któremu mieszkańcy powiatu poznańskiego mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciw grypie. Jest on realizowany i finansowany przez Powiat Poznański.
  Powiat poznański rozpoczyna walkę z grypą

  ©Jacek Babicz

  Akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie skierowana jest do mieszkańców 17 gmin powiatu poznańskiego (zameldowanych na jego terenie), po 50. roku życia (urodzonych nie później niż 31 grudnia 1967r).

  Program profilaktyczny realizowany jest przez Powiat Poznański po raz czwarty. Do tej pory skorzystało z niego ponad siedem tysięcy osób. W tym roku, powiat przeznaczył na ten cel 140 tys. zł, dzięki czemu ze szczepień może skorzystać trzy tysiące mieszkańców.


  Szczegółowe informacje na temat tegorocznej akcji profilaktycznej można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 15: osobiście w sekretariacie Przychodni Edictum przy ul. Mickiewicza 31 (pokój nr 120 na pierwszym piętrze) oraz telefonicznie pod nr tel. 61 847 04 54, 61 843 91 49. Można także skorzystać ze strony internetowej przychodni Edictum.

  14 września w Warszawie, przedstawiciele Powiatu Poznańskiego odbiorą tytuł „Lider w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy” przyznany przez Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy. Wręczenie nagrody odbędzie się w Sejmie RP, podczas IX Dorocznej De
  baty Ekspertów Flu Forum 2017 w Warszawie.

  Co należy wiedzieć o grypie?

  Źródło: Agencja TVN/x-news.pl  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo