PKP: Remontują trasę kolejową do Piły

  PKP: Remontują trasę kolejową do Piły

  Norbert Kowalski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  PKP: Remontują trasę kolejową do Piły

  PKP: Remontują trasę kolejową do Piły ©Adrian Wykrota

  Do grudnia potrwa pierwszy etap remontu linii kolejowej z Poznania do Piły. Wtedy mają się zakończyć prace na trasie z Poznania do Obornik.
  PKP: Remontują trasę kolejową do Piły

  PKP: Remontują trasę kolejową do Piły ©Adrian Wykrota

  Wymienione tory, wyremontowane perony, nowe wiadukty i rozjazdy - taki będzie efekt po zakończeniu prac na trasie kolejowej z Poznania do Obornik. Mają one być gotowe do grudnia tego roku. Obecnie demontowana jest sieć trakcyjna oraz jedna nitka torów kolejowych. Ruch pociągów odbywa się po drugiej nitce.

  W ramach prac wyremontowane zostaną perony w Wargowie, Złotnikach, Strzeszynie, Golęczewie i Chludowie. Pojawią się na nich nowe wiaty, tablice informacyjne, ławki i oświetlenie. Ponadto zostanie ułożona antypoślizgowa nawierzchnia, a perony zostaną przystosowane do osób niepełnosprawnych.

  Remont odcinka do Obornik to pierwszy etap modernizacji całej linii kolejowej ze stolicy Wielkopolski do Piły. W marcu przyszłego roku rozpocznie się drugi etap, który obejmie remont drugiego toru między Poznaniem a Obornikami oraz jednotorowego odcinka między Obornikami a Piłą. Wtedy też pomiędzy Obornikami a Piłą wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

  Między grudniem 2017 r. a marcem 2018 r. będą wykonywane prace związane z układaniem kabli telekomunikacyjnych do nowego Lokalnego Centrum Sterowania oraz prace przy sieci trakcyjnej. Remont ma się zakończyć w 2019 roku.

  Zobacz też: Wszedł w życie jesienny rozkład jazdy. Co się zmieniło:
  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   2 "nitka" będzie?

   osservatore (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   dlaczego nie zostanie położona 2 "nitka" między Obornikami a Piłą????

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo