Nowe pasy na Ratajach skrócą drogę na przystanek

  Nowe pasy na Ratajach skrócą drogę na przystanek

  Zdjęcie autora materiału

  Zenon Kubiak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Przejście skróci drogę na przystanek tramwajowy.

  Przejście skróci drogę na przystanek tramwajowy. ©Poznańskie Inwestycje Miejskie

  W czwartek rozpocznie się budowa przejścia dla pieszych przy przystanku tramwajowym "Żegrze II", które ułatwi i przyspieszy dojście do przystanku od strony os. Orła Białego.
  Przejście skróci drogę na przystanek tramwajowy.

  Przejście skróci drogę na przystanek tramwajowy. ©Poznańskie Inwestycje Miejskie

  Dotychczas, aby dojść do tramwaju, trzeba było przejść przez kładkę prowadzącą nad ul. Żegrze. Pokonanie jej było szczególnie uciążliwe dla osób starszych i osób z dziećmi w wózkach. Przejście naziemnie skróci i ułatwi drogę na przystanek.

  Przejście będzie wyposażone w sygnalizację świetlną, dodatkowo zostaną wykonane przejazdy rowerowe oraz infrastruktura pod przyszły monitoring. Istniejące schody znajdujące się na skarpie przy skrzyżowaniu ulic Żegrze i Łącznika w kierunku os. Orła Białego, przy Szkole Podstawowej nr 64 zostaną dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

  Inwestycja miała rozpocząć się 7 sierpnia, ale względu jednak na toczące się prace na rondzie Rataje, roboty drogowe i związane z nimi zwężenie jezdni na odcinku ok. 100 m w kierunku Chartowa jak i ronda Rataje, zdecydowano się prace opóźnić. Rozpoczną się dopiero w czwartek, 10 sierpnia w godzinach wieczornych.

  Do czwartku będą prowadzone prace rozbiórkowe na łącznicy zjazdowej z ul. Żegrze w kierunku os. Orła Białego. Objazd będzie poprowadzony następnym zjazdem - ulicą Ostrowską.

  W I etapie realizacji zadania prace będą prowadzone na jezdni południowej - w kierunku Chartowa. W obszarze prowadzonych robót zostanie zamknięty prawy pas ruchu ulicy Żegrze na odcinku ok 100 m, na wysokości przystanku tramwajowego Żegrze II. Ruch kołowy będzie odbywać się jednym, lewym pasem jezdni.

  W kolejnym etapie prac zostanie zamknięta dla ruchu łącznica zjazdowa z ul. Żegrze, w kierunku os. Orła Białego. Objazd będzie prowadzony następnym zjazdem - ulicą Ostrowską.

  Zakończenie i oddanie przejścia do użytkowania planowane jest na połowę października. Jego realizacja nie będzie miała wpływu na ruch tramwajowy.

  Poznań: Gigantyczne korki na rondzie Rataje

  źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl.  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Inwestycje miejskie - Prace powinny być prowadzone przez całą dobę = krótsze uciążliwości

   Labam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Pamiętajcie drodzy Urzędnicy, aby planować wszystkie prace budowlane związane z remontami ulic tak, aby były prowadzone przez całą dobę, a dzięki temu czas potrzebny na ich realizację skróci się...rozwiń całość

   Pamiętajcie drodzy Urzędnicy, aby planować wszystkie prace budowlane związane z remontami ulic tak, aby były prowadzone przez całą dobę, a dzięki temu czas potrzebny na ich realizację skróci się przynajmniej o połowę. Na odcinku opisywanej drogi tuż pod wiaduktem Katowickiej nie dzieje się nic po godz. 17-tej, więc jak można liczyć na to, że remont szybko się skończy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Aby do wyborów"

   Poznaniak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Tam miało na Rondzie rataje być bezkolizyjne! Kto zwolnił z tego budowniczych z CH Posnania?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo