Na Nowinie będzie więcej miejsca na pochówki

  Na Nowinie będzie więcej miejsca na pochówki

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Cmentarz na Nowinie

  Cmentarz na Nowinie ©Łukasz Gdak

  Na zabytkowym cmentarzu przy ulicy Nowina będzie więcej miejsca na pochówki rodzinne. Radni przyjęli plan, który przywraca część terenu, wyłączonego do tej pory, na cele grzebalne.
  Cmentarz na Nowinie

  Cmentarz na Nowinie ©Łukasz Gdak

  Na wtorkowej sesji Rada Miasta przyjęła plan, który obejmuje tereny o powierzchni ponad 5,6 ha w rejonie ulic Nowina i Szpitalnej. Dotychczas na tym obszarze obowiązywał plan „Jeżyce – 1” z 1998 r. Z wnioskiem o jego zmianę wystąpiła parafia pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana, parafia Chrystusa Dobrego Pasterza oraz zarząd Zabytkowego Cmentarza. Wnioskodawcy postulowali, by przywrócić na cele grzebalne strefę, która była wyłączona z pochówków planem „Jeżyce – 1”.

  Po przyjęciu nowego planu została przywrócona strefa cmentarza dla celów grzebalnych oraz zapewnione pochówki rodzinne. Ponadto będzie też możliwe jednorodne zagospodarowanie terenu cmentarza.

  Plan ustala lokalizację: budynków administracyjnych, socjalnych i usługowych, związanych z funkcjonowaniem kaplicy, pomnika oraz parkingu. Ponadto na cmentarzu będzie mogło powstać kolumbarium.

  Plan objął ochroną i nakazał uzupełnienie zieleni wysokiej w alei głównej cmentarza, a także drzew i krzewów przy ogrodzeniu nekropolii.

  Info z Polski - Przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni:

  Źródło: vivi24
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry