MTP: Targi Smaki Regionów już 23 września

  MTP: Targi Smaki Regionów już 23 września

  Zdjęcie autora materiału

  Marta Danielewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Targi Smaki Regionów już 23 września
  1/7
  przejdź do galerii

  Targi Smaki Regionów już 23 września ©mat. prasowe

  Najbardziej smakowite targi w Poznaniu rozpoczną się na Międzynarodowych Targach Poznańskich już 23 września. Blisko 200 wystawców z całej Polski i Europy po raz kolejny zaskoczy uczestników wydarzenia bogactwem tradycyjnej żywności. Wstęp jest bezpłatny.
  Wielkopolska, jak i miasto Poznań, słynie z tradycyjnej, zdrowej, ekologicznej żywności. Przekonać się będzie można o tym w dniach 23-26 września, gdzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi Smaków Regionów. Stoisko z wielkopolskimi specjałami będzie największym, gdzie swoją ofertę zaprezentuje 38 producentów zrzeszonych w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.

  Zobacz galerię

  - W pawilonie 3A zaprezentuje swoje wyroby 200 wystawców z 16 regionów Polski. Będzie także strefa edukacyjna dla dzieci i rodziców, by nakłonić najmłodszych do kosztowania owoców i warzyw. Ogromna ilość atrakcji, podczas targów, ma zachęcić przyszłe pokolenia do kontynuacji tej tradycji. Dlatego w tym roku Targi będą trochę bardziej hipsterskie - zapowiada Przemysław Trawa, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.
  Na targach znajdziemy certyfikowane przetwory mleczne, mięsne, wyroby cukiernicze i piekarnicze, a także gotowe dania oraz potrawy z całej Polski.
  - Najmłodsi uczestnicy targów w minipiekarence odkryją sposoby wypieku tradycyjnymi metodami oraz zobaczą, jakie zboża wchodzą w skład naturalnego pieczywa. Trzeba do tego tylko dużo serca i dużo czasu - zapowiada Stanisław Butka, prezes Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP.

  Na jednej z dwóch scen obywać się będą występy artystyczne, a w strefie animacji czekać będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci.
  Na Scenie Kulinarnej mistrzowie kuchni gotować będą tradycyjne i regionalne potrawy. To będzie wyjątkowe miejsce, w którym uczestnicy targów podpatrzą, jak się przyrządza dania doskonale znane w poszczególnych regionach Polski.

  Dodatkowo Targom Smaków Regionów towarzyszyć będzie Europejskie Forum Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, które w Poznaniu odbędzie się po raz pierwszy. Gościć będziemy przedstawicieli z 14 krajów, zrzeszonych w Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.

  - Forum rozpocznie się dzień wcześniej, już 22 września, wyjazdem do lokalnych producentów. Gościom z zagranicy zaprezentowane będą nasze lokalne, wielkopolskie wyroby. Oni sami zaprezentują się ze swoimi specjałami. O organizację tego wydarzenia zabiegaliśmy dwa lata, więc jest to dla nas pewna forma nobilitacji - zapowiada Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa Wielkopolskiego.

  Tak było
  15 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Wielkopolskiego

  Na MTP trwają Smaki Regionów 2015. Stoiska z potrawami z różnych stron Polski i nie tylko można odwiedzać do wtorku

  Smaki Regionów 2015: Smacznie, tłumnie i gwarno na MTP! [ZDJĘCIA INTERNAUTY]

  Link do głównego zdjęcia

  Na MTP trwają Smaki Regionów 2015. Stoiska z potrawami z różnych stron Polski i nie tylko można odwiedzać do wtorku ©internauta  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo