Metropolia Poznań: Piotr Wiśniewski nowym dyrektorem biura

  Metropolia Poznań: Piotr Wiśniewski nowym dyrektorem biura

  Zdjęcie autora materiału

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Piotr Wiśniewski został dyrektorem biura Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Nowe obowiązki przejmie od 1 lipca. P. Wiśniewski dotychczas był dyrektorem Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Urzędu Miasta.
  Metropolia Poznań: Piotr Wiśniewski nowym dyrektorem biura

  Metropolia Poznań: Piotr Wiśniewski nowym dyrektorem biura ©poznan.pl

  Stowarzyszenie Metropolia Poznań tworzą: Poznań, powiat poznański, gminy powiatu poznańskiego, Śrem, Szamotuły, Skoki i Oborniki. Jego celem jest wspieranie idei samorządu terytorialnego. Stowarzyszenie stanowi forum współpracy gmin, decyduje też o wydaniu setek milionów złotych z Unii Europejskiej.

  Przez długi czas dyrektorem biura stowarzyszenia, który odpowiada między innymi za koordynację projektów realizowanych przez gminy w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, był Maciej Musiał, były wojewoda wielkopolski i szef kancelarii premiera Jerzego Buzka. W kwietniu tego roku M. Musiał złożył niespodziewanie rezygnację.

  M. Musiał zwolnił swojego pracownika Bogdana Frąckowiaka za „poważne naruszenie obowiązków pracowniczych”. Chodziło o kwestie związane z delegacjami oraz o pracę na drugim etacie. Tymczasem zarząd stowarzyszenia, którego prezesem jest Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, przywrócił Frąckowiaka do pracy, oferując mu stanowisko pełnomocnika zarządu do spraw kolei metropolitalnej. W tej sytuacji Musiał zrezygnował ze stanowiska dyrektora biura Metropolii Poznań.

  Stowarzyszenie ogłosiło konkurs. W poniedziałek zarząd Metropolii Poznań jednogłośnie wybrał nowego dyrektora biura. Został nim Piotr Wiśniewski, dotychczasowy dyrektor Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Urzędu Miasta. Wiśniewski przejmie nowe obowiązki 1 lipca.

  - To dla mnie nowe wyzwanie i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby mu sprostać – zapewnia P. Wiśniewski. - Kluczowe będzie dla mnie przyspieszenie realizacji wspólnych projektów i ogłaszanie kolejnych naborów wniosków w taki sposób, aby przyczynić się do spójnego rozwoju całego obszaru metropolitarnego.

  Dyrektorem Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Urzędu Miasta zostanie dotychczasowy zastępca Wiśniewskiego – Grzegorz Kamiński.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I tak od koryta, do koryta...

   Narsisi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   By żyło się lepiej i żarło jeszcze więcej...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Honor - treść obca panu Jaśkowiakowi i jego ferajnie

   Clio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Maciej Musiał - ostatni sprawiedliwy w tym błocku. I tak długo tam wytrzymał. Pracę traktował jak służbę. Ale widocznie wszystko ma swoje granice i jego wytrzymałość także.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry