Lato w Poznaniu, czyli remonty. Gdzie, kiedy, jak długo?

  Lato w Poznaniu, czyli remonty. Gdzie, kiedy, jak długo?

  Zdjęcie autora materiału

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Obecnie najbardziej uciążliwy dla poznaniaków jest remont ul. Królowej Jadwigi.
  1/13
  przejdź do galerii

  Obecnie najbardziej uciążliwy dla poznaniaków jest remont ul. Królowej Jadwigi. ©Grzegorz Dembiński

  Ulica Królowej Jadwigi, most Lecha czy rondo Rataje. Zmasowane prace drogowe w Poznaniu trwają. Zmian jest dużo. Jak w każde wakacje...
  Obecnie najbardziej uciążliwy dla poznaniaków jest remont ul. Królowej Jadwigi.

  - Pogoda na razie była zła i nie pomagała w pracach, ale wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Prace skończą się do końca sierpnia - zapewnia Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK, czyli wykonawcy największego remontu tego lata w Poznaniu.

  Przypomnijmy, że od początku do końca wakacji gruntownie remontowane jest torowisko biegnące ulicą Królowej Jadwigi, od ul.
  Serafitek do węzła tramwajowego „Półwiejska”. W związku z pracami zawieszone jest kursowanie linii nr 6, 12 i 18, linie nr 13 i 16 jeżdżą dwukrotnie częściej, a odcinek nieczynnego torowiska obsługuje zastępczy autobus „T6”. W ubiegły poniedziałek zmieniła się też organizacja ruchu na skrzyżowania ul. Półwiejskiej i Górnej Wildy. Z każdej z nich można wyjeżdżać tylko w prawo. Zwężona do jednego pasa po obu stronach w obrębie prac jest także jezdnia na ul. Królowej Jadwigi.

  18 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Wielkopolskiego

  Remont Królowej Jadwigi w Poznaniu potrwa do końca wakacji

  Poznań: Remont Królowej Jadwigi. Pasażerowie MPK i kierowcy utknęli w korkach [ZDJĘCIA]

  Link do głównego zdjęcia

  Remont Królowej Jadwigi w Poznaniu potrwa do końca wakacji ©Łukasz Gdak  To nie koniec utrudnień w tym miejscu. Prace w poniedziałek rozpoczął też Aquanet.

  - Wymieniamy m. in. zasuwy pochodzące z początku XX wieku. Planujemy zakończyć remont do najbliższej środy - mówi Dorota Wiśniewska, rzecznik Aquanetu. Jednak w sobotę od godz. 20 do niedzieli rano wody nie będzie w budynkach mieszkalnych przy ul. Królowej Jadwigi, biurowcu Maraton i Multikinie. Zapas wody muszą też przygotować przy ul. Maratońskiej, pl. Andersa, Półwiejskiej 45 i 47 oraz Krakowskiej 35.

  Remont na moście Lecha i rondzie Rataje


  Z kolei we wtorek rozpocznie się poważny remont na moście Lecha. Pierwszy etap prac potrwa do 5 sierpnia (sobota). Dla samochodów dostępne będą dwa pasy ruchu po prawej stronie jezdni, a na skrzyżowaniu z ul. Hlonda nastąpi zwężenie. Zalecana będzie jazda „na suwak”. Przeniesiony zostanie ruch pieszych, a całkowicie zakazany ruch rowerowy. Drugi etap prac potrwa do 16 sierpnia. Drogowcy zwężą ulicę Lechicką, a przed światłami całkowicie wyłączony z ruchu będzie środkowy pas ul. Serbskiej.

  Nadal trwają też prace w okolicach ronda Rataje. Od poniedziałku drogowcy wymieniają krawężniki przy ul. Jana Pawła II, więc występują drobne zwężenia jezdni. W ostatnim tygodniu lipca zacznie się też wymiana nawierzchni na ul. Krzywoustego od ronda Rataje do odnowionej już części. Prace powinny się skończyć do połowy września.

  Kontynuacja prac na ul. Kościuszki


  Zakończony jest już remont nawierzchni na ul. Kościuszki. Jednak w najbliższych dniach drogowcy przejdą do drugiego etapu prac. Wyremontowana będzie jezdnia na ul. Niezłomnych od Kościuszki do al. Niepodległości. Wyłączone z ruchu zostaną dwa pasy od strony Teatru Muzycznego, a ruch będzie się odbywał dwukierunkowo na pozostałych dwóch.

  Miejscowe utrudnienia mogą również występować do końca wakacji przy ul. Św. Marcin 4/6, a do niedzieli powinny się zakończyć remonty jezdni na ul. Mostowej.

  Całkowicie zamkniętych jest też kilka ulic. Do końca sierpnia Zwierzyniecka, Kraszewskiego, Sienkiewicza, czy Husarska. Nieco szybciej przejezdne będą ulice Błażeja i Bolka na Naramowicach (odpowiednio od 7 i 20 sierpnia).

  Poznań: Generalny remont torowiska przy ulicy Królowej Jadwigi

  źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo