Korona Gór Polski: Wspinają się dla Bartka. Na razie idzie...

  Korona Gór Polski: Wspinają się dla Bartka. Na razie idzie świetnie!

  Zdjęcie autora materiału

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Bracia Gramaccy zdobywają Koronę Gór Polski
  1/16
  przejdź do galerii

  Bracia Gramaccy zdobywają Koronę Gór Polski ©Projekt Bracia: Korona Polski/FB

  Bracia Gramaccy z Poznania wyruszyli w niedzielę o godz. 20.39. Dla Bartka Jankowskiego, u którego w lutym wykryto guza mózgu chcą zdobyć Koronę Gór Polski w dobę. Wszystko wskazuje na to, że im się uda. Nawet w krótszym czasie.
  AKTUALIZACJA:
  Czterej bracia Gramaccy są już na szlaku i rozpoczynają atak na Rysy. Podejście na szczyt powinno im zająć nie więcej niż trzy godziny.

  - Michał wyruszył wcześniej, czekam jeszcze na Pawła, Macieja i Szymona przy Morskim Oku - relacjonował chwilę po godz. 17 Jakub Olszyna, który przez cały dzień prowadzi relację ze zmagań Gramackich na Facebooku. Teraz razem z nimi wbiegnie na Rysy.


  Szczyt o godz. 16.33 zdobył już Bartek Jankowski z tatą. Teraz będą oni czekać, aż pojawią się czterej bracia. Finałem akcji ma być zachód słońca na Rysach.

  Można szacować, że szczyt zdobędą oni najpóźniej około godz. 20, czyli niemal 40 minut przed upływem doby.

  --------------------------------------

  - Trzej bracia mają po 2 godziny zapasu. Wbiegają o wiele wcześniej, niż to sobie zaplanowali - mówi Jakub Olszyna, który wspomaga braci Gramackich, prowadząc relację z ich wyprawy na facebookowym profilu Projekt Bracia: Korona Gór Polski.

  - Pogoda jest świetna, nic nie stoi na przeszkodzie. Jeśli Gramackich nie zatrzymają korki, to będą nawet mieli czas na mały odpoczynek przed zdobyciem Rysów. Jak sami mówią - są w dobrej formie - tłumaczy Olszyna.

  Trzem braciom zostało już tylko wejście na Rysy. Michał Gramacki ma przed sobą jeszcze trzy szczyty. Jednak on również mieści się w limitach czasowych, które założyli sobie Gramaccy.

  Za nimi już kilka bardzo wysokich szczytów. Zdobyli Śnieżnik, Babią Górę, czy Śnieżkę. Na Rysy wyruszył już także Bartek Jankowski z tatą. Minęli Czarny Staw, a potem zamierzają poczekać na braci na szczycie.

  Zobacz galerię

  Projekt Bracia, to forma pomocy dla Bartka Jankowskiego. Chłopaka, dla którego górskie wędrówki były prawdziwą pasją, a u którego wykryto w lutym tego roku guza mózgu. Potrzebne są środki na jego rehabilitację. W ten sposób Gramaccy chcą nagłośnić i pomóc mu w jego sytuacji.

  Postępy braci można obserwować na facebooku i na stronie ikol.pl, gdzie w czasie rzeczywistym można śledzić ich pozycję.

  Pomóc można wpłacając dowolną kwotę na konto fundacji Orchidea. Nr konta: 27 1020 4027 0000 1102 1334 5931. W tytule należy wpisać: Rehabilitacja Bartka Jankowskiego.

  ZOBACZ TEŻ:


  Reanimacja na szczycie góry. Matematyk z Rawy Mazowieckiej uratował nieznajomego turystę

  Źródło: TVN24/x-news  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo