Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kontrowersyjne poglądy kandydata PiS do TK

NK
Dr hab. Justyn Piskorski pracuje w Katedrze Prawa Karnego UAM Poznań
Dr hab. Justyn Piskorski pracuje w Katedrze Prawa Karnego UAM Poznań UAM Poznań
Justyn Piskorski z poznańskiego UAM, który został kandydatem PiS na sędziego TK (po zmarłym Lechu Morawskim), jeszcze zanim został oficjalnie mianowany, zdążył już wzbudzić duże kontrowersje. Wszystko z powodu jego tekstu, który znalazł się w dwumiesięczniku „Zawsze Wierni”.

W swoim tekście Justyn Piskorski przekonuje, że „nie sposób obecnie oddzielić kryzysu ojcostwa od kryzysu męskości. Zjawiska te są ze sobą nierozdzielnie związane”.

– Edukacja proponowana w warunkach szkół koedukacyjnych jest wyłącznie źródłem problemów, gdyż ten model edukacji jest nastawiony na kształcenie grzecznych dziewczynek. Długoletni okres koedukacji musiał doprowadzić do stanu, w którym mamy zniewieściałych mężczyzn i agresywne kobiety. Takie role są im bowiem narzucane bardzo wcześnie – pisze Justyn Piskorski.

I dalej dodaje: – Chłopiec ma być grzeczny, a dziewczyna co najmniej „asertywna”, ale nie jest źle także, gdy jest pewna siebie, agresywna i zdolna do walki o swoje prawa.

Justyn Piskorski przekonuje również, że ojcowie w ostatnich latach byli napiętnowani. – Masowo uświadamiano kobietom ojcowskie niedostatki. Rozpoczęła się swoista nagonka na ojców – pisze.

ZOBACZ TEŻ: Trybunał Konstytucyjny: Justyn Piskorski kandydatem PiS

Dalej możemy przeczytać: – Ojczymowie są wyraźnie okrutniejsi w sposobie zadawania śmierci niż ojcowie; ofiarami przemocy w rodzinie pada tylko jedno na 3 000 dzieci mieszkających z obojgiem biologicznych rodziców i jedno na 75 dzieci mieszkających z rodzicem genetycznym i przybranym; w Wielkiej Brytanii zaledwie 1% dzieci żyje z przybranymi rodzicami, ale 53% wszystkich zabitych dzieci zostało zabitych przez ojczyma lub macochę. Przemoc w rodzinie zatem nie jest problemem, o ile jest to rodzina biologiczna.

POLECAMY: TK: Sąd musi wziąć pod uwagę powszechnie znane okoliczności

Co więcej, Justyn Piskorski uważa, że „brak ojca staje się czynnikiem dziedzicznym. Ten, który utracił ojca, sam nie będzie ojcem”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Kontrowersyjne poglądy kandydata PiS do TK - Głos Wielkopolski

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski