Konsultacje polityki senioralnej: Oceń pomysły na jesień...

  Konsultacje polityki senioralnej: Oceń pomysły na jesień życia

  Zdjęcie autora materiału

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  23.04.2016 poznan gd targi viva seniorzy mtp. glos wielkopolski. fot. grzegorz dembinski/polska press

  23.04.2016 poznan gd targi viva seniorzy mtp. glos wielkopolski. fot. grzegorz dembinski/polska press ©Grzegorz Dembinski

  Rozpoczęły się konsultacje programu „Polityka senioralna miasta Poznania na latach 2017-2021”. Na opinie i uwagi urzędnicy będą czekać do 26 września. W konsultacjach mogą wziąć udział nie tylko seniorzy, ale każdy pełnoletni mieszkaniec Poznania.
  23.04.2016 poznan gd targi viva seniorzy mtp. glos wielkopolski. fot. grzegorz dembinski/polska press

  23.04.2016 poznan gd targi viva seniorzy mtp. glos wielkopolski. fot. grzegorz dembinski/polska press ©Grzegorz Dembinski

  W Poznaniu obecnie mieszka ponad 140 tysięcy osób w wieku 60 plus. - Wspólnie z seniorami przygotowaliśmy politykę senioralną – podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. I przypomina, że seniorzy zapracowali na swoją starość i płacą karnie podatki.

  - Program opiera się na trzech filarach – wyjaśnia J. Solarski. - Pierwszy obejmuje działania, których celem jest zapewnienie, by seniorzy, jak najdłużej byli sprawni.
  Drugi dotyczy sytuacji, gdy starsze osoby trzeba wesprzeć, aby mogły nadal funkcjonować w swoich domach, a trzeci, gdy już nie będą mogli samodzielnie egzystować i trzeba im zapewnić takie miejscie, w którym znajdą opiekę czyli domy opieki społecznej.

  Prezydent Solarski wskazuje, że projekt, który jest konsultowany, to materiał roboczy, który ma być wzbogacony o spostrzeżenia poznaniaków.

  - Polityka senioralna to całokształt wydarzeń tworzony z myślą o seniorach i do nich adresowanych – mówi Zdzisław Szkutnik, przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów, który zwraca uwagę, że programie znalazły się też rzeczy drobne, ułatwiające życie starszych poznaniakom.

  Zobacz też: Senioralia w Poznaniu


  - Choćby program „złota rączka”, który trwa od pewnego czasu – przypomina Z. Szkutnik. - W jego ramach senior może skorzystać np. z darmowej naprawy kranu. We wrześniu zostaną wprowadzone bezpłatne taksówki dla osób w wieku 80 plus, aby mogły dojechać do urzędu, lekarza czy na cmentarz, na grób bliskich.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   seniorzy

   gogov (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Więcej przystanków wiedeńdkich zamiast kretyńskich potańcowek ośmieszających ludzi starszych (np na pl.wolności). Szkolić geriatrów!!!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo