Katarzynki MPK: Poznaniacy zwiedzali zajezdnię tramwajową na...

  Katarzynki MPK: Poznaniacy zwiedzali zajezdnię tramwajową na Franowie [ZDJĘCIA]

  Cyprian Łakomy, SZKI

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Katarzynki MPK: Poznaniacy zwiedzali zajezdnię tramwajową na Franowie
  1/32
  przejdź do galerii

  Katarzynki MPK: Poznaniacy zwiedzali zajezdnię tramwajową na Franowie
  ©Łukasz Gdak

  W niedzielę MPK świętuje dzień swojej patronki – świętej Katarzyny. Z tej okazji poznaniacy mogli zwiedzić zajezdnię tramwajową na Franowie. Zobaczcie zdjęcia.
  Dzień św. Katarzyny obchodzony jest przez pracowników MPK Poznań co roku. To święto patronki kolejarzy, ale także tramwajarzy. Tradycją są organizowane z tej okazji imprezy i atrakcje dla tych, którzy na co dzień korzystają z transportu publicznego.

  - To najważniejszy dzień w kalendarzu naszej firmy. Podobnie jak dni powszednie, również święto naszej patronki chcemy spędzać z naszymi pasażerami. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć naszą pracę od kuchni, lub samemu spróbować w niej sił - mówi Iwona Gajdzińska, rzeczniczka prasowa MPK Poznań.

  Zobacz galerię

  Choć w tym roku imieniny Katarzyny przypadały w sobotę, Katarzynki zorganizowano w niedzielę. W zajezdniach przy ul. Madalińskiego i na Franowie podziwiać można było zarówno zabytkowe, jak i te najbardziej nowoczesne pojazdy. Na Franowie udostępniono tramwaje Tramino, Combino i dwukierunkowego Moderusa Beta.

  Była to też okazja do zobaczenia tych miejsc w najnowocześniejszej zajezdni w mieście, do których na co dzień wstęp mają wyłącznie pracownicy MPK: hal postojowej i warsztatowej, myjni i linii obsługi technicznej. Największą z atrakcji była z kolei możliwość samodzielnego poprowadzenia tramwaju pod czujnym okiem instruktora jazdy.

  Na Madalińskiego Klub Miłośników Pojazdów Szynowych zorganizował zwiedzanie zabytkowej zajezdni i wystawił m.in. zabytkowy tramwaj konny, wagon kinowy oraz piaskarkę, która w tym roku służyła do charytatywnej zbiórki na rzecz ośmioletniej córki jednego z pracowników MPK, chorującej na dziecięce porażenie mózgowe.

  Katarzynki - Tak było przed rokiem:


  Z okazji święta motorniczych, MPK uruchomiło dla zwiedzających specjalną linię tramwajową, która kursowała co 30 minut z Ronda Kaponiera na Franowo.

  Obchody Katarzynek, organizowane od 2000 roku, są także okazją do uhonorowania pracowników MPK. Co roku, kierowcy, mechanicy, motorniczowie, dyspozytorzy jazdy i inni, którzy wyróżnili się swoją pracą, nagradzani są statuetką Złotej Wajchy. Gala wręczenia nagród odbyła się w piątek w Teatrze Nowym.

  Katarzynki świętowano również w Zespole Szkół Komunikacji. W sobotę i niedzielę, przy ul. Fredry wystawiono pięć makiet kolejowych, w tym największy taki obiekt w Polsce, o powierzchni około 50 metrów kwadratowych.  Pamiętacie kino "Bałtyk", albo Międzynarodowe Targi Poznańskie bez charakterystycznego, głównego wejścia? Tak wyglądał Poznań na przełomie

  Poznań na przełomie wieków. Czy bardzo się zmienił? Oceńcie sami! [ZDJĘCIA]

  79

  Pamiętacie kino "Bałtyk", albo Międzynarodowe Targi Poznańskie bez charakterystycznego, głównego wejścia? Tak wyglądał Poznań na przełomie XX i XXI wieku. Czy bardzo się zmienił? Zobaczcie zdjęcia i oceńcie sami!

  Przejdź do kolejnego zdjęcia ------> Fot. Andrzej Szozda  Poznań oferuje mnóstwo atrakcji. Co koniecznie trzeba zobaczyć w stolicy Wielkopolski? Oto 20 propozycji najwyżej ocenianych przez TripAdvisor - największy

  Co trzeba zobaczyć w Poznaniu? 20 najlepszych atrakcji! [ZDJĘCIA]

  23

  Poznań oferuje mnóstwo atrakcji. Co koniecznie trzeba zobaczyć w stolicy Wielkopolski? Oto 20 propozycji najwyżej ocenianych przez TripAdvisor - największy serwis turystyczny na świecie.

  Przejdź do kolejnego zdjęcia ------>

  Atrakcje na ulicach Poznania:

  Fot. Łukasz Gdak


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo