Jerzy Owsiak: Wzorują się na nas inne kraje

  Jerzy Owsiak: Wzorują się na nas inne kraje

  Michał Jurek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jerzy Owsiak: Wzorują się na nas inne kraje
  1/8
  przejdź do galerii

  Jerzy Owsiak: Wzorują się na nas inne kraje ©Waldemar Wylegalski

  Jerzy Owsiak, prezes fundacji WOŚP, gościł w czwartek w Poznaniu na konferencji prasowej poświęconej badaniom przesiewowym.
  Od trzynastu lat w Polsce działa program Powszechnych Przesiewów Badań Słuchu u Noworodków, w ramach którego wykonywane są badania u noworodków, pod kątem uszkodzenia słuchu oraz analizie czynników zagrażających jego wystąpieniu. Rocznie udaje się przebadać aż 350 tys. nowo narodzonych dzieci.

  - Przez te kilkanaście lat udało nam się uratować słuch u wielu dzieci. Dzięki niewszczepieniu implantów mogą normalnie funkcjonować. Najważniejsze jest, aby wykryć wadę we wczesnym rozwoju dziecka - powiedział prof. Witold Szyfter, koordynator programu oraz kierownik Katedry i Kliniki Otolaryngologii UM w Poznaniu.

  Jedną z osób, której udało się pomóc jest dziewięcioletnia Hania. Gdy miała zaledwie 20 miesięcy, został jej wszczepiony specjalny implant, a po zabiegu musiała przejść dodatkowo rehabilitację. Wszystko zakończyło się jednak sukcesem. To wszystko powoduje, że teraz może normalnie funkcjonować. 

  - Ta dziewczynka jest najlepszym przykładem, że warto pomagać. Takich osób jest jednak znacznie więcej. 98% osób po wszczepieniu implantu normalnie funkcjonuje. Jest to bardzo dobry wynik i powód do dumy - powiedział Jerzy Owsiak, prezes fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 

  Prowadzony od 13 lat program jest największą profilaktyczną akcją zdrowotną pozarządową w Polsce, który powstał dzięki zaangażowaniu WOŚP - Badanie noworodków w celu wykrycia wad słuchu jest przeprowadzane na terenie całego kraju. Właśnie z tego powodu możemy być dumni. Świadczy o tym fakt, że wzorują się na nas inne kraje, m.in. Ukraina i Bułgaria – dodał J.Owsiak.

  Jerzy Owsiak o 25. finale WOŚP

  (Źródło: Dzień Dobry TVN)  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Owsiak

  tekla (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Nie dam 1 złotówki na tę kanalię to wszystko to ściema dla kasy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ksiegi handlowe na sedziowski stol

  kasienka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  bezczelu! Dosc zerowania na ludzkim nieszczesciu!!! Nie dalam na Owsiaka oni zlamanego grosza i tak pozostanie!!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A ja daję co roku i tak pozostanie

  Dudu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Wolę dać 100 Owsiakom, niż jednemu pisuarowi.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bezczelny żebrak

  bronkas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Dudu srudu - Pisuary są jednak potrzebne, ale po cholerę są tacy POpaprani aferzyści i zaKODowane na rozróbę dupki ? Mimo wszystko uważam, że taki osobnik, latający jakby miał owsiki w de, jest...rozwiń całość

  Dudu srudu - Pisuary są jednak potrzebne, ale po cholerę są tacy POpaprani aferzyści i zaKODowane na rozróbę dupki ? Mimo wszystko uważam, że taki osobnik, latający jakby miał owsiki w de, jest potrzebny. Taki dzieli społeczeństwo na tych z zasadami i na tych z kwasami, niby papierek lakmusowy. Stu takich żebrzących, dla siebie i innych, nie wytrzymałaby nawet Ukraina, rozkradana przez oligarchów. Dawaj, dawaj Dudu dalej d***, razem z kwasami nie uznającymi demokratycznych wyborów.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo