Hala lekkoatletyczna na Golęcinie bez wsparcia rządowego

  Hala lekkoatletyczna na Golęcinie bez wsparcia rządowego

  Zdjęcie autora materiału

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tak zagospodarowanie Golęcina widzieli społecznicy
  1/5
  przejdź do galerii

  Tak zagospodarowanie Golęcina widzieli społecznicy ©Architekt Jakub Gwizdała

  Budowa hali lekkoatletycznej na Golęcinie nie dostanie w tym roku dofinansowania z kasy rządowej. Jednak nadal znajduje się na liście inwestycji wieloletnich Ministerstwa Sportu i Turystyki, które mają szansę na uzyskanie dotacji.
  W marcu miasto złożyło wniosek aplikacyjny do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie budowy hali lekkoatletycznej na Golęcinie. Niestety, poznańska inwestycja nie znalazła się na tzw. short liście programu rocznego.

  – Załącznikiem do tej listy są inwestycje, które pozostają w planie wieloletnim, wśród nich jest poznańska hala – zapewnia Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta. – Na poniedziałkowej komisji sportu apelowałem, aby nie wzbudzać specjalnych emocji politycznych. Cały czas liczę na to, że w następnym roku minister sportu przyzna nam to dofinansowanie. Sport nie jest polityczny.

  Faktem jednak jest, że wsparcie z budżetu centralnego dostaną głównie inwestycje ze wschodniej i południowej Polski. – Rząd ma do tego prawo – uważa T. Lewandowski. – Natomiast my mamy prawo, wskazując na potrzeby środowiska sportowego, domagać się, by nasza inwestycja znalazła się w przyszłorocznym planie i na tym chcę się skupić. Obawiam się, że jak wokół tej sprawy wytworzą się negatywne emocje, to również w przyszłym roku ta inwestycja nie dostanie dofinansowania.

  Prawda jest jednak taka, że gdyby hala na Golęcinie znalazła się na tzw. krótkiej liście, to i tak nie dostałaby dotacji. Dlaczego? Do 20 czerwca należałoby uzupełnić całą dokumentację. Poznań nie jest w stanie spełnić tego warunku. Strona społeczna, która wspólnie z miastem pracowała nad koncepcją zagospodarowania Golęcina, zaskarżyła decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego. Bez niej nie można uzyskać pozwolenia na budowę hali.

  – Nigdy naszym celem nie było blokowanie tej inwestycji – zapewnia Wojciech Bratkowski, przewodniczący zarządu Rady Osiedla Strzeszyn i przedstawiciel Koalicji Północno-Zachodnich Osiedli Miasta Poznania, który uważa, że hala na Golęcinie jest bardzo potrzebna. – Wydane warunki zabudowy dla hali są nielegalne, bo naruszają obowiązujące przepisy.

  Samorządowe Kolegium Odwoławcze skargą społeczników ma zająć się do końca lipca.

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brak gospodarza odbija się czkawką

   zatroskany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Czuję zmarnowaną kadencję dla miasta. Księgowy miejski, polityk z ambicjami władzy, a kto traci?
   My mieszkańcy i szarzyzna inwestycyjna! Będziemy się ciągnąc w ogonie zapyziałych miast. Nawet...rozwiń całość

   Czuję zmarnowaną kadencję dla miasta. Księgowy miejski, polityk z ambicjami władzy, a kto traci?
   My mieszkańcy i szarzyzna inwestycyjna! Będziemy się ciągnąc w ogonie zapyziałych miast. Nawet wieża Babel Tower. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama