Filia Naramowicka Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu już...

  Filia Naramowicka Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu już otwarta! Bogaty zbiór książek i multimediów czeka na mieszkańców

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Filia Naramowicka to największa spośród filii Biblioteki Raczyńskich. Jej powierzchnia to blisko 400 metrów kwadratowych, z czego około 22 metry to
  1/4
  przejdź do galerii

  Filia Naramowicka to największa spośród filii Biblioteki Raczyńskich. Jej powierzchnia to blisko 400 metrów kwadratowych, z czego około 22 metry to sala przeznaczona na działalność kulturalną. ©materiały prasowe

  Jest największą z filii Biblioteki Raczyńskich. Posiada ponad 30 tys. woluminów i ponad 3 tys. multimediów. Będzie też miejscem wielu wydarzeń kulturalnych. Mieszkańcy mogą już korzystać z oferty Filii Naramowicka.
  W piątek uroczyście otwarto Filię Naramowicka Biblioteki Raczyńskich, która mieści się przy ulicy Rubież 14a/37 w Poznaniu. Już od godziny 10 można było wypożyczać książki. Natomiast w sobotę odbędą się wydarzenia inaugurujące działalność kulturalną placówki. O godzinie 10 najmłodsi mogą wziąć udział w warsztatach teatralnych. Zajęcia poprowadzi Piotr Witoń.

  W południe z kolei rozpocznie się spotkanie z Filipem Czekałą, autorem książek „Historie warte Poznania. Od Pewuki i Baltony do kapitana Wrony” oraz „Miasto nie do Poznania”, który opowie o historii Naramowic.

  Z oferty filii mieszkańcy mogą korzystać przez sześć dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku placówka będzie otwarta w godz. 9-19, natomiast w soboty będzie czynna od 9 do 15.

  Filia Naramowicka zajmuje lokal o powierzchni prawie 400 mkw, w tym jest 22-metrowa sala projekcyjna, w której będą organizowane wydarzenia kulturalne. Jest największą z filii Biblioteki Raczyńskich. Dysponuje ponad 30 tys. woluminów. Każdy czytelnik znajdzie tu książkę z dziedziny, która go interesuje.

  Księgozbiór kompletowano już od pewnego czasu. Część książek pochodzi ze zlikwidowanej filii nr 27 w CK Zamek. Zadbano również, aby czytelnicy mieli dostęp do nowości wydawniczych. Równie bogaty jest zbiór multimediów – audiobooki, słuchowiska, filmy, muzyka – który liczy ponad 3 tys. pozycji.

  ***
  80-latka po książki chodzi do innej miejscowości

  źródło: x-news

  POLECAMY:
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo