Dobrze udajesz chorego? Pomóż studentom

  Dobrze udajesz chorego? Pomóż studentom

  Marta Żbikowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Uniwersytet Medyczny w Poznaniu poszukuje aktorów amatorów do nowatorskiego programu Symulowany Pacjent
  1/5
  przejdź do galerii

  Uniwersytet Medyczny w Poznaniu poszukuje aktorów amatorów do nowatorskiego programu Symulowany Pacjent ©Łukasz Gdak

  Uniwersytet Medyczny w Poznaniu poszukuje aktorów amatorów do nowatorskiego programu Symulowany Pacjent.
  Jesienią Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu rozpoczyna cykl szkoleń dla uczestników nowatorskiego programu Symulowany Pacjent. Kontakt z aktorem amatorem umiejętnie symulującym objawy choroby ma pomóc w kształceniu studentów uniwersytetu medycznego. Do programu można zgłosić się już teraz wysyłając maila na adres: symulacjapacjent@ump.edu.pl.

  – Poszukujemy ludzi komunikatywnych, lubiących pracę w zespole, dyspozycyjnych, które radzą sobie z takimi trudnymi problemami jak cierpienie, śmierć, czy umieranie – tłumaczy doktor Łukasz Gąsiorowski, kierownik Centrum Symulacji Medycznej w UMP. – Kandydat na symulowanego pacjenta powinien być osobą wyrozumiałą i nieodczuwającą dyskomfortu w obliczu dotykowego badania przeprowadzanego przez studenta.

  Poszukiwane są osoby w dowolnym wieku posiadające zdolności aktorskie. Zostaną one przeszkolone przez lekarzy i profesjonalnych aktorów, aby następnie odgrywać realne zachowania pacjentów lub opiekunów chorego.
  – Dzięki programowi studenci nauczą się m. in. jak rozmawiać z pacjentem, jak budować relację z chorym opartą na wzajemnym zrozumieniu i poszanowaniu, jak okazywać empatię, zbierać wywiad, przeprowadzać podstawowe badanie czy przekazywać trudne wiadomości – tłumaczy dr Gąsiorowski.

  Budowa nowego Centrum Symulacji Medycznej ma zakończyć się w czerwcu. Wtedy aktorzy amatorzy rozpoczną pracę.

  Zobacz też: Czy aktywność fizyczna chroni przed nowotworami?

  (Źródło: Dzień Dobry TVN)
  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   najlepsze

   e (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   najlepsi aktorzy, same naturszczyki, symulujące choroby; należy ich szukać: w poczekalniach przychodni, gdzie przychodzą ponarzekać i pogadać (taka rozrywka), w ZUSie (widać po licach kto ma rentę...rozwiń całość

   najlepsi aktorzy, same naturszczyki, symulujące choroby; należy ich szukać: w poczekalniach przychodni, gdzie przychodzą ponarzekać i pogadać (taka rozrywka), w ZUSie (widać po licach kto ma rentę na chorą wątrobę po piciu), w tramwajach i autobusach (wystarczy, że siedzi ktoś młodszy na siedzieniu to symulant się włącza), w kolejkach sklepowych,... ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? aaa, i w sanatoriach, gdzie nagle choroba znika na potańcówce albo w zaciszu pokoju sam na sam.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama