Dni Twierdzy Poznań 2017: Forty, schrony i escape room. Czym...

  Dni Twierdzy Poznań 2017: Forty, schrony i escape room. Czym zaskoczy kolejna edycja imprezy?

  Zdjęcie autora materiału

  Cyprian Łakomy

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dni Twierdzy Poznań - tak było w ubiegłych latach
  1/9
  przejdź do galerii

  Dni Twierdzy Poznań - tak było w ubiegłych latach ©Łukasz Gdak

  26 obiektów fortyfikacyjnych i odbywających się na nich wydarzeń znajdzie się w programie Dni Twierdzy Poznań 2017, które odbędą się w sobotę i niedzielę (26-27 sierpnia).
  Planowane na sobotę i niedzielę Dni Twierdzy Poznań 2017 obejmą rekordową liczbę lokalizacji na terenie Poznania i okolic.

  - Do dyspozycji zwiedzających będzie w tym roku 26 obiektów i wydarzeń. Oferujemy zwiedzanie zarówno konkretnych miejsc, jak i wycieczki, które obejmują ich więcej. W końcu, zapewniamy wstęp do wielkich fortów z mnóstwem atrakcji, takich jak rekonstrukcje historyczne i strzelnica - mówi Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

  Dwudniowa impreza będzie dla zwiedzających podróżą w czasie - obejrzeć będzie można umocnienia od czasów średniowiecza, po pozostałości z czasów zimnej wojny.

  Prócz tłumnie odwiedzanych każdego roku fortów III, IVa, VI i VII (Muzeum Martyrologii Wielkopolan), nie zabraknie miejsc udostępnionych do zwiedzania po raz pierwszy. Jednym z nich jest Fort Ia z końca XIX wieku przy ulicy Gołężyckiej na Starołęce.

  - Obiekt ten jest w bardzo dobrym, choć surowym stanie. Oferujemy możliwość zobaczenia go w stanie przed działaniami rewitalizacyjnymi. Otwarcie go na Dni Twierdzy Poznań było sporym wyzwaniem - mówi W. Mania.

  Kolejnym miejscem jest schron przeciwlotniczy przy ul. Jackowskiego na Jeżycach, w przeszłości służący jako skład amunicyjny dla pobliskich koszar, pracownia artystyczna, a dziś mieszczący restaurację i Jeżyckie Centrum Kultury.

  Po raz pierwszy odwiedzić też będzie można schron namiestnika Kraju Warty Arthura Greisera w willi przy ul. Berwińskiego, obecnej siedzibie Radia Poznań. Otwarty zostanie również schron w pobliskim Parku Wilsona.

  W podziemiach klasztoru Karmelitów Bosych na Wzgórzu Św. Wojciecha dostępny będzie escape room, czyli pokój zagadek. Obowiązują zapisy. Można ich dokonać poprzez stronę ucieczkaztwierdzy.pl bądź na miejscu. Koszt to 5 zł dla dorosłych i 3 zł dla dzieci.

  Pośród tegorocznych atrakcji zaplanowano również rejsy po Warcie i nocne zwiedzanie Twierdzy Poznań (zapisy: www.popodziemiach.pl).

  Dla posiadaczy smartfonów i tabletów przygotowano mobilny przewodnik Śladami Twierdzy Poligonalnej.

  Szczegóły i ceny biletów Dni Twierdzy Poznań 2017 dostępne na stronie internetowej: www.dnitwierdzypoznan.pl.  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Brawo!!!

   31 węzłowy Burke

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Tak trzymać.31

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama